"Nie ma takiego filmu" w RMF Classic to autorski program poświęcony kinu i serialom. W audycji pojawią się opinie o premierach tygodnia, rozmowy o najgłośniejszych serialach oraz spojrzenie za kulisy branży filmowej – od nowinek i trendów po kontrowersje, którymi żyje dziś świat kina.
Całość uzupełni tytułowa gra, oparta na rozpoznawaniu lub kwestionowaniu istnienia filmowych cytatów. Po ich usłyszeniu na antenie, słuchacze chcący wziąć udział w zabawie, przeniosą się do mediów społecznościowych RMF Classic, gdzie w dedykowanym kafelku na instastories będzie można udzielić odpowiedzi. Pierwsza poprawna odpowiedź zostanie nagrodzona, a rozwiązanie zagadki zostanie ogłoszone pod koniec programu.
Audycję poprowadzi duet Natalia Ryba – Jacek Cygan. Natalia Ryba to filmoznawczyni i dziennikarka od lat związana z RMF Classic. Zaczynała jako reporterka i prezenterka wiadomości. Obecnie w stacji odpowiada m.in. za media społecznościowe, wywiady, relacjonowanie wydarzeń i materiały reporterskie.

Jacek Cygan to dziennikarz filmowy, twórca internetowy i amerykanista, znany w sieci jako TVtok. Od lat publikuje treści poświęcone kinu i popkulturze, współpracował m.in. z radiową Czwórką i Canal+, a obecnie regularnie pojawia się w "Dzień Dobry TVN" ze swoim kącikiem filmowym. W programie będzie dzielić się aktualną, branżową perspektywą oraz doświadczeniem zdobytym przy współpracy ze streamingami, kinami i festiwalami filmowymi.
Jak podkreślają prowadzący, audycja ma być przestrzenią do swobodnej rozmowy o kinie, ale z pasją i autentycznym zaangażowaniem:
– Chcemy rozmawiać o filmach tak, jak rozmawia się po seansie ze znajomymi – czasem z zachwytem, czasem z dystansem, a czasem z pytaniem, czy to w ogóle był film – mówi Jacek Cygan.

– To program dla tych, którzy lubią wracać do cytatów, emocji i znaczeń, bo radio i kino świetnie się uzupełniają, a sobotnie popołudnia są idealnym momentem na taką rozmowę – dodaje Natalia Ryba.
Obecność programu nie ograniczy się wyłącznie do anteny – dodatkowe treści, kulisy i interakcje ze słuchaczami będą regularnie pojawiać się w mediach społecznościowych RMF Classic.













