SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Media Narodowe Bąkiewicza liczą na państwowe dotacje, wniosek z prawie maksymalną liczbą punktów

Stowarzyszenie Rota Marszu Niepodległości pod wodzą Roberta Bąkiewicza wnioskuje o dofinansowanie z rządowego Funduszu Patriotycznego budowy Centrum Niepodległości w Warszawie. We wniosku są też informacje o planach rozwoju Mediów Narodowych. Komisja Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej i Funduszu Patriotycznego przyznała wnioskowi 198 na 200 możliwych punktów.

Robert Bąkiewicz, fot. screen z youtube'aArticle

Prośbę Stowarzyszenia Rota Marszu Niepodległości o państwowe dotacje na rozwój kolejnych projektów opisuje Wirtualna Polska. Według informacji serwisu, organizacja Roberta Bąkiewicza wnosi o państwową dotację 3,9 mln zł na budowę Centrum Niepodległości, gdzie mają się "konsolidować organizacje patriotyczne".

Łączną wartość inwestycji narodowcy szacują na 4,5 mln zł. Pieniądze miałaby zostać przyznane przez Fundusz Patriotyczny, obsługiwany przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej, nadzorowany przez MKiDN.

Bąkiewicz chce rozwijać Media Narodowe

Oprócz tego we wniosku, do którego dotarła Wirtualna Polska, znalazły się informacje o planach na rozwój "kanału Media Narodowe". Stowarzyszenie Rota Marszu Niepodległości chce za państwowe pieniądze stworzyć stronę internetową, a także przygotowywać: spoty, wywiady, audiobooki o tematyce historycznej. Ponadto współpracownicy Bąkiewicza chcą analizować przekaz medialny pod kątem pod kątem zgodności z prawdą.

Robert Bąkiewicz zarzucał już kłamstwa i manipulacje TVN. Szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości w połowie września wezwał w liście otwartym przewodniczącego KRRiT, Witolda Kołodziejskiego, by nie przedłużać koncesji dla TVN24. „Telewizja TVN realizuje rosyjskie cele destabilizacji państwa polskiego” - pisał.

O Robercie Bąkiewiczuw tym tygodniu było głośno za sprawą prób zakłócenia marszu poparcia dla członkostwa Polski w Unii Europejskiej, organizowanego przez Donalda Tuska. Do zagłuszających wic narodowców i Roberta Bąkiewicza zwróciła się uczestniczka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska: " Milcz głupi chłopie! Milcz! Chamie skończony".

W tej chwili wniosek jest na pierwszym miejscu listy rezerwowej Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej, z liczbą 198 na 200 możliwych punktów.

Kanał Media Narodowe na YouTube ma 244 tysiące subskrybentów. Obok tego narodowcy prowadzą witrynę internetową i kanały w mediach społecznościowych.

Bąkiewicz zaprzecza zarzutom o przejawy totalitaryzmu w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości

- Nie ma żadnych dowodów na jakiekolwiek przejawy totalitaryzmu w działalności naszych organizacji, wręcz przeciwnie, przyświeca nam miłość chrześcijańska - powiedział PAP prezes Marszu Niepodległości i szef Straży Narodowej Robert Bąkiewicz, komentując wniosek Lidera Nowoczesnej Adama Szłapki o delegalizację obu stowarzyszeń.

Szłapka zapowiedział w poniedziałek wniosek do prokuratora generalnego o delegalizację stowarzyszeń kierowanych przez Bąkiewicza. Przypomniał, że robi to ponownie i zapewnił, że będzie o to wnioskował do skutku, gdyż Marsz Niepodległości i Straż Narodowa - jego zdaniem - "w swoich praktykach nawiązują do działań totalitarnych, faszyzmu i nazizmu". Jak ocenił, Bąkiewicz złamał prawo, gdyż groził uczestnikom niedzielnej manifestacji "Zostajemy w Europie", zwołanej na Placu Zamkowym w Warszawie przez lidera PO Donalda Tuska.

Bąkiewicz, który zorganizował przy Pomniku Małego Powstańca kontrmanifestację "Wybieram Polskę", uznał argumenty Szłapki za nieprawdziwe. "Pan Szłapka preparuje i rozpowszechnia kłamstwa to postawa naganna i niegodna posła. Całość można w łatwy sposób zweryfikować na nagraniach wideo. Mówiąc do Polaków zgromadzonych pod Kolumną Zygmunta nie używaliśmy obraźliwych słów. Mówiliśmy o problemie, jakim jest w Polsce podział wzdłuż linii partyjnych sympatii. Mówiliśmy, że polscy politycy dzielą społeczeństwo, po to, żeby żywić się politycznie tymi podziałami. Przekonywaliśmy, żeby z tym skończyć. Mówiłem co nas łączy, apelowałem, żeby szukać porozumienia ponad podziałami, które tworzą politycy" - podkreślił prezes Marszu Niepodległości.

Bąkiewicz przekonywał, że porównanie do "folksdojczów" liderów środowiska "podległościowego" wobec Brukseli i Berlina jest zasadne i dlatego sięgnął po analogię "bardzo mocną i nasyconą emocjami". Ale - jak dodał - "jak to bywa na ulicy, trzeba wskazać na takie skojarzenia, żeby społeczeństwo zrozumiało, z czym mamy do czynienia".

Według Bąkiewicza, politycy tacy jak Szłapka, gdy przekonują, że chcą zdelegalizować "bandziorów, przestępców i faszystów", to "dehumanizują, odbierają prawo do człowieczeństwa i do obrony" działaczom "patriotycznych i pokojowych" stowarzyszeń.

"Mówienie na nich folksdojcze jest o tyle uprawnione, że to właśnie Niemcy w czasie II wojny światowej odbierali komuś prawo do obrony. Niemcy podejmowali decyzje, że się eksterminuje jakąś część polskiego społeczeństwa, i to robili. Robili z Polaków podludzi, porywało się dzieci na Zamojszczyźnie i pacyfikowało tam wioski" - powiedział Bąkiewicz.

Według niego, liderzy manifestacji zwołanej przez Tuska "z premedytacją działają wbrew interesom Polski i Polaków, także tych, którzy byli pod Kolumną Zygmunta".

"Przecież przesunięcie suwerennych kompetencji państwa narodowego na rzecz innego podmiotu ponadnarodowego jest niezgodne z polskim interesem i polską konstytucją. I trzeba głośno o tym mówić, a nie zachęcać Polaków do uczestniczenia w transmisji kompetencji na rzecz UE" - podkreślił.

Fundusz Patriotyczny dotuje Bąkiewicza

Bąkiewicz był pytany przez PAP o 3 mln zł przekazanych z Funduszu Patriotycznego na realizację statutowych zadań Marszu Niepodległości i Straży Narodowej, na co Szłapka zwracał uwagę w swoim wniosku. Poseł przekonuje w nim Prokuratora Generalnego, że działalność Bąkiewicza jest szczególnie niebezpieczna "w sytuacji, w której kierowane przez niego organizacje o charakterze bojówek otrzymują dofinansowanie z budżetu państwa".

Odnosząc się do tej sytuacji, Bąkiewicz wskazał na hojne finansowanie ze źródeł zagranicznych organizacji, które mają odmienne cele i systemy wartości, niż reprezentowane przez Marsz Niepodległości i Straż Narodową. "To są bzdury i granie na emocjach, zbijanie politycznych punktów. Dla pana Szłapki finansowanie przez polskie państwo organizacji patriotycznych i niepodległościowych jest złe, a branie pieniędzy przez organizacje lewicowe i lewackie, z którymi sympatyzuje pan Szłapka, od Sorosa i obcych rządów, nie jest naganne. Uważam, że finansowanie organizacji pozarządowych i politycznych zza granicy powinno być zakazane" - powiedział Robert Bąkiewicz.

"Nie ma żadnych dowodów na jakiekolwiek przejawy totalitaryzmu w działalności naszych organizacji. Wręcz przeciwnie, przyświeca nam daleko idące miłosierdzie i miłość chrześcijańska" - zapewnił.

Dołącz do dyskusji: Media Narodowe Bąkiewicza liczą na państwowe dotacje, wniosek z prawie maksymalną liczbą punktów

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Media
Wyjątkowo obrzydliwy kraj, gdzie partyjne kreatury dostają za agresję i hejt ciężko zarobione pieniądze Polaków. Widocznie sutenerowi nie przeszkadza zdychanie czekając na wizytę u onkologa.
odpowiedź
User
PZ
Na lekarzy nie ma pieniędzy ale na bandytów popierających PiS to jest ile chcą. Mam pytanie czym PiS się różni od PO?
odpowiedź
User
Paweł
Media Narodowe, czy media Niemieckie powinny dostawać te dotacje ?
odpowiedź