SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Menedżerowie Mediacapu chcą wykupić mniejszościowych akcjonariuszy, dają 18 mln zł

Czwórka menedżerów holdingu marketingowo-badawczego Mediacap, na czele z jego prezesem i większościowym akcjonariuszem Jackiem Olechowskim, zawiązali porozumienie, w ramach którego chcą kupić akcje firmy od pozostałych właścicieli. Za walory stanowiące 35,62 proc. dają 18,1 mln zł.

Jacek Olechowski, prezes i większościowy akcjonariusz MediacapuArticle

Jak opisano w komunikacie Mediacapu, w skład porozumienia akcjonariuszy utworzonego w poniedziałek wchodzą spółka Ravenmedia (nie ma obecnie żadnych akcji holdingu), prezes Mediacapu Jacek Olechowski (bezpośrednio i poprzez dwie zagraniczne firmy ma 9,8 mln walorów stanowiących 52,08 proc. kapitału holdingu), wiceprezes Edyta Gurazdowska (1,32 mln akcji stanowiących 7,02 proc. kapitału), wiceprezes Marcin Jeziorski (855,2 tys. akcji, 4,54 proc. kapitału) oraz przewodniczący rady nadzorczej Artur Osuchowski (137,7 tys. akcji, 0,73 proc. kapitału).

Łącznie członkowie porozumienia są właścicielami 12,11 mln akcji stanowiących 64,38 proc. kapitału Mediacapu.

Zapowiedzieli, że do środy ogłoszą wezwanie do sprzedaży pozostałych 6,7 mln walorów po 2,70 zł za sztukę. Przy takiej cenie wartość pakietu wynosi 18,1 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W poniedziałek na koniec sesji za akcję spółki płacono 2,68 zł. W ciągu ostatnich 12 miesięcy kurs tylko na krótko przekroczył poziom 2,70 zł, w drugiej połowie czerwca wynosił maksymalnie 2,83 zł.

Mediacap dokupił udziały Freundschaft i LTTM

W połowie marca poinformowano, że należąca do Medicapu Grupa Freundschaft (wówczas działająca jeszcze pod nazwą The Digitals) za 270 tys. euro przejmuje 25 proc. udziałów agencji reklamowej Scholz & Friends Warszawa (obecnie Freundschaft), stając się jej jedynym właścicielem. Tydzień później ogłoszono rebranding Scholz & Friends Warszawa na Freundschaft, a Grupy S/F (obejmującej też agencje Booost, The Difitals i Emlab) na Grupę Freundschaft.

W drugiej połowie maja Mediacap dokupił za 4,2 mln zł 18,43 proc. udziałów agencji influencer marketingu LTTM, dzięki czemu ma już 94,85 proc. jej walorów. Do Grupy LTTM należą zajmujące się influencer marketingiem agencje TalentMedia, LifeTube i Gamellon (dwie ostatnie zostały przejęte w 2019 roku) oraz kupiona pod koniec ub.r. spółka Gameset.

W skład grupy kapitałowej Mediacap wchodzi też firma badawcza IQS.

W pierwszym kwartale br. holding Mediacap osiągnął wzrost przychodów o 11,9 proc. do 30,16 mln zł, a jego strata netto zmalała z 3,02 mln zł do 833 tys. zł.

W ub.r. zanotował spadek skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 7,6 proc. do 122,58 mln zł, a jego wynik netto poszedł w górę z 3,22 mln zł straty do 2,48 mln zł zysku. Wpływy należących do niego Grupy S/F i IQS skurczyły się o ponad 20 proc., natomiast Grupa LTTM wzrost o 19 proc. osiągnęła dzięki przejęciom.

W zeszłym tygodniu walne zgromadzenie Mediacapu zdecydowało, że zgodnie z rekomendacją zarządu z zeszłorocznego jednostkowego zysku 899,7 mln zł zostanie przeznaczone na kapitał zapasowy i pozostawione na cele rozwojowe firmy, a 87,7 tys. zł na pokrycie straty z wcześniejszych lat. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mediacap-bez-dywidendy-zysk-glownie-na-kapital-zapasowy

Dołącz do dyskusji: Menedżerowie Mediacapu chcą wykupić mniejszościowych akcjonariuszy, dają 18 mln zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Analityk
Komu się sprzedadzą :)?
odpowiedź