SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mediacap planuje kolejne przejęcia i wejście na GPW

Spółka Mediacap po przejęciu pod koniec ub.r. większościowych udziałów Grupy IQS i agencji The Digitals zapowiada dalsze akwizycje. Firma chce na przełomie tego i przyszłego roku wejść na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych.

Article

W listopadzie ub.r. Mediacap - obejmujący agencja EM Lab i Scholz & Friends Warszawa - za 2,5 mln zł kupił 53 proc. udziałów w firmie badawczej Grupa IQS (więcej na ten temat), a w grudniu przejął 51 proc. udziałów w agencji interaktywnej The Digitals, płacąc za nie własnymi akcjami (przeczytaj o tym więcej).

- Nasza strategia na najbliższe dwa lata zakłada aktywną rolę w dalszej konsolidacji rynku reklamy. Z naszych obserwacji wynika, że obecnie jesteśmy jedynym lokalnym podmiotem w branży prowadzącym przejęcia. Chcemy być konsolidatorem rynku, alternatywą dla holdingów reklamowych. Dysponujemy zasobami technicznymi i finansowymi niezbędnymi do przeprowadzania takich transakcji - przekonuje Jacek Olechowski, prezes Mediacapu. - Na przejęcia patrzymy dwutorowo: z jednej strony szukamy nowych obszarów IT/Data, w których moglibyśmy skokowo zwiększyć obecność, z drugiej zaś chcemy powiększać nasze przychody w obecnych segmentach działalności - dodaje Edyta Gurazdowska, członek zarządu spółki.

Potencjalne akwizycje Mediacap planuje sfinansować ze środków własnych lub emisji akcji. W ub.r. zanotował 34,7 mln zł skonsolidowanych przychodów i 2,2 mln zł zysku netto (zobacz szczegóły).

Spółka, notowana obecnie na rynku New Connect, planuje na przełomie bieżącego i przyszłego roku przejść na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych. - Obecnie z uwagą obserwujemy rynek pod kątem potencjalnych akwizycji, które dodadzą wartości naszej firmie - mówi Olechowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mediacap planuje kolejne przejęcia i wejście na GPW

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
polpopt
ok
8 8
odpowiedź
User
Art
Jestem przejęty tym przejęciem...
8 8
odpowiedź
User
polpot
szczaw
8 8
odpowiedź