SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mediacap: wskutek koronawirusa możliwe zatory płatnicze, mniej zleceń i ograniczenie inwestycji

Holding marketingowo-technologiczny Mediacap poinformował, że rozprzestrzenianie się koronawirusa może spowodować w bieżącym półroczu zatory płatnicze i spadek liczby zleceń, co przekłada się na ryzyko istotnie niższych przychodów firmy. Jej władze rozważają ograniczenie nowych projektów inwestycyjnych w br.

Jacek Olechowski, prezes i większościowy akcjonariusz MediacapuArticle

W komunikacie giełdowym Mediacap podał, że w związku z rozwojem sytuacji powołał międzyspółkowy sztab kryzysowy, składający się z przedstawicieli różnych komórek organizacyjnych holdingu. Sztab „będzie miał na celu bieżące reagowanie na zmieniającą się sytuację i minimalizowanie negatywnych dla Emitenta konsekwencji wynikających z rozprzestrzeniania się koronawirusa”.

Zaznaczono też, że mając na uwadze zdrowie oraz bezpieczeństwo pracowników i klientów, w całej grupie kapitałowej zdecydowano się przejść na dwa tygodnie na zdalny tryb pracy.

- Jednocześnie zarząd rozważa ograniczenie nowych projektów inwestycyjnych w 2020 roku - dodano.

Firma zaznaczyła, że bardziej szczegółowe informacje o wpływie koronawirusa na jej działalność poda w raporcie za ub.r., którego publikację zaplanowano na 31 marca.

Mediacap z serią przejęć, wpływy mocno w górę

Do Mediacapu należą przejęte w ostatnich latach sieci partnerskie TalentMedia, LifeTube i Gamellona (jesienią ub.r. firma w oparciu o nie utworzyła grupę LTTM), Scholz&Friends Warszawa, EmLab, The Digitals i Booost tworzące Grupę S/F oraz firmy badawcze IQS i Plastream.

W zeszłym tygodniu holding poinformował, że według wstępnych danych zanotował wzrost wpływów sprzedażowych o 41,8 proc. do 133,75 mln zł oraz zysku EBITDA (bez pozytywnego efektu MSSF 16) o 44,6 proc. do 10,4 mln zł.

W grudniu ub.r. firma w ramach aneksu podwyższyła kwotę zaciągniętego pod koniec października kredytu o 833 tys. zł, z 2,37 do 3,2 mln zł. Uzasadniła to kupnem dalszych udziałów w TalentMedia.

Mediacap jest notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy. Przez ostatni miesiąc cena akcji spółki zmalała o 21,5 proc. do 1,71 zł (indeks WIG stracił w tym czasie 35,7 proc.). Większościowym akcjonariuszem spółki jest jej prezes Jacek Olechowski, ma 52,88 proc. kapitału.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mediacap: wskutek koronawirusa możliwe zatory płatnicze, mniej zleceń i ograniczenie inwestycji

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Tysioncpincetstodziewincet firm, a wytwarzają nic więc nie są do niczego nikomu potrzebne.
odpowiedź
User
tworca
Zatory płatnicze? Aha dlatego nie płacić bedzie sie podwykonawcom
odpowiedź