SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Medicover wdrożył portal korporacyjny Comtica Enterprise Portal

Spółka Comtica zakończyła główny etap wdrożenia platformy Comtica Enterprise Portal w Medicover. Rozwiązanie obsługuje wszystkie placówki firmy w Europie. Obecnie portal służy do zarządzania treścią w serwisach www oraz jest wdrażany jako platforma Intranetu. W przyszłości na bazie portalu zostaną udostępnione usługi dla klientów Medicover tworząc podstawy Extranetu. Wdrożone rozwiązanie zrealizowano w technologii .Net.

Dotychczas firma używała technologii HTML, co powodowało wiele ograniczeń. Niemożliwa była integracja wszystkich systemów wykorzystywanych przez firmę w środowisku internetowym. Z tego względu Medicover korzystał z wielu serwisów jednocześnie, które nie były ujęte w spójne środowisko. Bariera technologiczna skłoniła zarząd Medicover do rozpoczęcia poszukiwania nowego rozwiązania informatycznego. Dla zwiększenia bezpieczeństwa danych i ułatwienia obsługi systemu firma zamierzała wybrać rozwiązanie mogące sprostać jednocześnie wymaganiom informacyjnym w siedmiu krajach: Belgii, Czechach, Estonii, Polsce, Rumunii, Szwecji i Węgrzech.

"Pośród ofert, jakie otrzymaliśmy, rozwiązanie Comtica Enterprise Portal było najciekawsze. Zaprezentowano nam jedną platformę, na której oprócz witryn informacyjnych mogliśmy tworzyć jednocześnie wiele ekstranetów, intranetów. Produkt był bardzo elastyczny w zastosowaniu i gwarantował utrzymanie ponadnarodowej spójności środowiska intranetowego i internetowego. Co więcej, zaoferowano nam portal w wersji wielojęzycznej." - mówi Maciej Rybczyński Szef Projektu w Medicover. Nowe rozwiązanie pozwala firmie utrzymywać zatrudnienie działu IT na dotychczasowym poziomie przy zapewnieniu pełnej automatyzacji systemu CMS (Content Management System). W obecnej chwili Medicover rozważa dalsze wykorzystanie możliwości integracyjnych Comtica Enterprise Portal.

"To jest opcja do wykorzystania w najbliższej przyszłości. Firma nie zamierza pozostawić platformy w obecnym kształcie. W tej chwili rozważamy pewne pomysły, ale na ich skonkretyzowanie należy jeszcze poczekać. Na obecnym etapie najważniejsze jest maksymalne wykorzystanie możliwość portalu i udostępnienie klientom wszystkich potrzebnych informacji. Szczególnie jest to istotne w przypadku klientów z tzw. długim stażem. Dzięki nowemu rozwiązaniu mogą odświeżyć swoją wiedzę o ofercie firmy, nowych sposobach działania, lokalizacji placówek, numerach telefonów itp." - mówi Marcin Malinowski.

Comtica deklaruje dalszą pomoc w rozwijaniu funkcjonalności portalu.

"Widzimy wiele możliwości pełniejszego wykorzystania portalu w Medicover, szczególnie w zakresie zarządzania kluczowymi procesami w tej korporacji. Mamy nadzieję, że platforma stanie się również punktem integracji wybranych systemów używanych w firmie. Obydwa aspekty pozostają do rozważenia w najbliższej przyszłości. " - mówi Piotr Szostak.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Medicover wdrożył portal korporacyjny Comtica Enterprise Portal

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl