SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Megapanel za październik: awans Polskapresse, spadek Fotka.pl; onet.pl wyprzedza nasza-klasa.pl

W rankingu najpopularniejszych w październiku br. grup witryn na podstawie badania Megapanel PBI/Gemius pojawiły się serwisy Polskapresse, natomiast wypadła z niego Grupa Fotka.pl. Wśród najpopularniejszych domen nasza-klasa.pl została wyprzedzona przez onet.pl.

Megapanel za październik: awans Polskapresse, spadek Fotka.pl; onet.pl wyprzedza nasza-klasa.pl

W październiku br. dziesięć najpopularniejszych grupy witryn na podstawie badania Megapanel PBI/Gemius nie zmieniło się w porównaniu z wrześniem. Liderami są nadal Grupa Google.pl (15,44 mln realnych użytkowników), Grupa Onet.pl (12,45 mln), oraz Nasza-klasa.pl (11,1 mln), z tym że ten ostatni serwis stracił w porównaniu z wrześniem ponad 500 tys. użytkowników. W drugiej części zestawienia pojawiła się Grupa Polskapresse, której serwisy cieszyły się popularnością o połowę wyższą niż we wrześniu (4,65 mln użytkowników w porównaniu z 2,92 mln). Z zestawienia wypadła natomiast Fotka.pl, która już od kilku miesięcy spadała na niższe pozycje.


Wśród witryn objętych audytem site-centric największy zasięg mają niezmiennie czołowe portale horyzontalne. Grupa Wirtualna Polska zyskała w porównaniu z wrześniem ponad 200 tys. real users, a Grupa Interia.pl – prawie 250 tys.


W czołówce rankingu domen bez zmian: prowadzi google.pl. Natomiast onet.pl wyprzedził nasza-klasa.pl, awansując na drugie miejsce. W drugiej części zestawienia microsoft.com i mozilla.com zamieniły się miejscami. W rankingu pojawił się blox.pl.


Liderem pod względem liczby odsłon pozostaje nasza-klasa.pl, ale internauci wykonali w niej o prawie 0,5 mld kliknięć mniej niż we wrześniu. Na trzecie miejsce awansowała Grupa Onet.pl, wyprzedzając Grupę Allegro.pl.


W czołówce zestawienia pod względem czasu spędzanego przez internautów w określonych grupach witryn bez większych roszad. Serwisy Onet.pl, WP.pl, youtube.com, Allegro.pl i Interia.pl przyciągały przeciętnego użytkownika na mniej więcej pół godziny dłużej niż we wrześniu. Kolejny miesiąc z rzędu awansuje Facebook, który zyskał w porównaniu z wrześniem prawie 400 tys. użytkowników spędzających w nim przeciętnie w ciągu miesiąca prawie 2 godziny więcej. Dzięki temu wyprzedził grupy Fotka.pl i Spilgames.


Dominujące wśród komunikatorów Gadu-Gadu i Skype zanotowały w październiku niewielkie wzrosty popularności. Natomiast Tlen.pl stracił w porównaniu z wrześniem prawie 50 tys. użytkowników, a Windows Live Messenger – ponad 80 tys.

 
Liczebność próby: N= 16 667. Grupa objęta badaniem 7+. Do badania wykorzystano dane o strukturze demograficznej pochodzące z badania NetTrack Millward Brown SMG/KRC prowadzonego na próbie dobieranej i ważonej przez PBC.
* W zestawieniu najpopularniejszych komunikatorów nie uwzględniono:
- komunikatora Windows Messenger, który instaluje się automatycznie wraz z systemem Windows i uruchamiając się automatycznie po starcie komputera w przeważającej części przypadków nie jest używany.

** Grupa Fotka.pl, Grupa Medousa.pl i Grupa Pino.pl składają się zarówno z części audytowanych,
jaki i nieobjętych audytem site-centric.
*** W niniejszym zestawieniu podano wyniki jedynie dla tych części witryny, które biorą udział w audycie site-centric.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Megapanel za październik: awans Polskapresse, spadek Fotka.pl; onet.pl wyprzedza nasza-klasa.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl