SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mem „Disaster Girl” sprzedany za prawie 500 tys. dolarów

Zoe Roth, znana jest ze zdjęcia, które w sieci rozeszło się viralowo jako mem „Disaster Girl”. Teraz sprzedała jego oryginał za prawie 500 tys. dolarów.

fot. zdjęcie znane jako mem 'Disaster Girl'fot. zdjęcie znane jako mem 'Disaster Girl'

Oryginalne zdjęcie zostało sprzedane jako NFT – niewymienialny token, część z tej sumy przeznaczona zostanie na cele charytatywne oraz na spłatę kredytu studenckiego dziewczyny.

Dzisiaj 21-latka znana jest w sieci z mema przedstawiającego ją na tle palącego się domu. Fotografię wykonał jej ojciec w 2005 roku, kiedy była 4-letnią dziewczynką. Zdjęcie z czasem stało się memem i zwykle pojawiało się w kontekście złośliwych uczynków, które komentowano w żartobliwym tonie.

Oryginał został sprzedany dokładnie za 473 tys. dolarów w formie NFT – cyfrowego certyfikatu własności (unikalnego tokena cyfrowego) z zaszyfrowanym podpisem artysty. NFT jest oznaczony kodem, który pozwoli Rothom zachować prawa autorskie i otrzymać 10 proc. zysków z przyszłej sprzedaży.

 

Dołącz do dyskusji: Mem „Disaster Girl” sprzedany za prawie 500 tys. dolarów

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dde
Chory świat
odpowiedź
User
znów
Widzę kolejny artykuł o tym zdjęciu i kolejny raz błąd - bohaterka zdjęcia nie jest jego właścicielką, prawa należały do osoby, która zdjęcie wykonała.
odpowiedź
User
nfdnh
Warto dodać, że zdjęcie zostało wykonane w Danii, a pożar domu został wywołany w kontrolowany sposób przez straż pożarną w ramach prezentacji.
odpowiedź