SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mem „Disaster Girl” sprzedany za prawie 500 tys. dolarów

Zoe Roth, znana jest ze zdjęcia, które w sieci rozeszło się viralowo jako mem „Disaster Girl”. Teraz sprzedała jego oryginał za prawie 500 tys. dolarów.

fot. zdjęcie znane jako mem 'Disaster Girl'Article

Oryginalne zdjęcie zostało sprzedane jako NFT – niewymienialny token, część z tej sumy przeznaczona zostanie na cele charytatywne oraz na spłatę kredytu studenckiego dziewczyny.

Dzisiaj 21-latka znana jest w sieci z mema przedstawiającego ją na tle palącego się domu. Fotografię wykonał jej ojciec w 2005 roku, kiedy była 4-letnią dziewczynką. Zdjęcie z czasem stało się memem i zwykle pojawiało się w kontekście złośliwych uczynków, które komentowano w żartobliwym tonie.

Oryginał został sprzedany dokładnie za 473 tys. dolarów w formie NFT – cyfrowego certyfikatu własności (unikalnego tokena cyfrowego) z zaszyfrowanym podpisem artysty. NFT jest oznaczony kodem, który pozwoli Rothom zachować prawa autorskie i otrzymać 10 proc. zysków z przyszłej sprzedaży.

 

Dołącz do dyskusji: Mem „Disaster Girl” sprzedany za prawie 500 tys. dolarów

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dde
Chory świat
odpowiedź
User
znów
Widzę kolejny artykuł o tym zdjęciu i kolejny raz błąd - bohaterka zdjęcia nie jest jego właścicielką, prawa należały do osoby, która zdjęcie wykonała.
odpowiedź
User
nfdnh
Warto dodać, że zdjęcie zostało wykonane w Danii, a pożar domu został wywołany w kontrolowany sposób przez straż pożarną w ramach prezentacji.
odpowiedź