SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Menedżer radiowy ma wejść do zarządu Agory

Wśród kandydatów zgłoszonych do zarządu Agory przez głównego akcjonariusza spółki jest Maciej Strzelecki, od ponad dwóch dekad zarządzający jej rozgłośniami radiowymi.

Maciej Strzelecki, fot. materiały prasowe AgoryMaciej Strzelecki, fot. materiały prasowe Agory

Agora Holding oprócz Macieja Strzeleckiego do zarządu Agory zgłosiła, na kolejną kadencję, zasiadających już w nim obecnie Bartosza Hojkę (jest prezesem spółki od marca 2014 roku), Tomasza Jagiełło (w zarządzie od czerwca 2013 roku), Annę Kryńską-Godlewską (od listopada 2017 roku) i Wojciecha Bartkowiaka (od kwietnia 2022 roku).

Maciej Strzelecki z Agorą jest związany od 2001 roku. Początkowo zarządzał stacjami radiowymi w Jeleniej Górze i Wałbrzychu, potem był dyrektorem operacyjnym kolejno regionu śląskiego i centralnego Grupy Radiowej. W 2005 roku wszedł w skład zarządu Grupy Radiowej Agory, odpowiadał za sprzedaż, IT i sprawy administracyjne.

- Pod jego kierownictwem, dzięki reorganizacji sprzedaży lokalnej oraz rozwojowi działalności brokerskiej na rynku agencyjnym, Grupa Radiowa Agory odnotowała istotny wzrost udziału w rynku reklamy radiowej i wzrost przychodów - podkreślono w komunikacie Agory.

Wiosną ub.r., po tym jak Agora przejęła kontrolny pakiet udziałów Eurozet, Maciej Strzelecki zaczął zarządzać Grupą Eurozet powstałą z połączenia Eurozetu i Grupy Radiowej (został m.in. prezesem Eurozetu). W piątek Agora podpisała umowę kupna, za 38,75 mln euro, pozostałych 49 proc. udziałów Eurozetu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W minionym tygodniu Tomasz Grabowski poinformował, że nie będzie kandydował na kolejną kadencję w zarządzie Agory. Jako przyczynę wskazał kwestie osobiste. We władzach firmy jest od początku czerwca 2021 roku, nadzoruje m.in. spółki zależne z obszaru internetu oraz pion technologii.

W pierwszym kwartale br. grupa Agora osiągnęła wzrost wpływów o 30,5 proc. do 385,9 mln zł i zysku EBITDA z 35,7 do 54,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Menedżer radiowy ma wejść do zarządu Agory

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Brawo
Właściwy człowiek na właściwym miejscu!
odpowiedź
User
Hanna
Karma wróci :)
odpowiedź
User
Fredro
Po co brać ludzi, którzy nie rozumieją współczesnego świata?
odpowiedź