SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Menedżerka z funduszu Sorosa ma wejść do rady nadzorczej Wirtualnej Polski

Jako kandydatka do rady nadzorczej Wirtualnej Polski Holding została zgłoszona Joanna Różycka-Iwan, chief investment officer w powiązanym z George’em Sorosem funduszem Media Development Investment Fund, który właśnie przejął niewielki pakiet akcji wydawcy.

Joanna Różycka-Iwan, fot. Media Development Investment FundJoanna Różycka-Iwan, fot. Media Development Investment Fund

Joanna Różycka-Iwan ma być niezależną członkinią rady nadzorczej Wirtualnej Polski Holding. Jako kandydatka została zgłoszona przez spółkę Orfe, poprzez którą prezes Wirtualnej Polski Jacek Świderski ma akcje stanowiące 12,9 proc. kapitału i 18,6 proc. głosów na walnym zgromadzeniu wydawcy.

Walne zgromadzenie z głosowaniem w sprawie powołania Różyckiej-Iwan do rady nadzorczej Wirtualnej Polski Holding odbędzie się 8 listopada.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Joanna Różycka-Iwan z Media Development Investment Fund jest związana od 11 lat. Początkowo zarządzała portfelem inwestycji kapitałowych i dłużnych (o charakterze impact investments) w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej oraz Azji. Obecnie jako chief investment officer odpowiada za globalny portfel inwestycji funduszu.

Wcześniej pracowała w Deloitte i Crido Taxand. Brała udział w pozyskaniu ponad 150 mln euro finansowania na projekty w różnych sektorach.

W radzie nadzorczej Wirtualnej Polski Holding są obecnie Grzegorz Konieczny, Beata Barwińska-Piotrowska, Mariusz Jarzębowski oraz, jako członkowie niezależni, Piotr Walter (jest przewodniczącym rady), Aleksander Wilewski, Katarzyna Beuch, Mariusz Jarzębowski i Grzegorz Konieczny.

W zeszły czwartek Media Development Investment Fund za 6 mln zł kupił akcje stanowiące ok. 0,2 proc. kapitału Wirtualnej Polski Holding. 22 tys. akcji za 2,31 mln zł (po 105 zł za sztukę) fundusz nabył od menedżerów wydawcy: po 6 tys. od Jacka Świderskiego, Michała Brańskiego i Krzysztofa Sieroty (to członkowie zarządu Wirtualnej Polski Holding), a 4 tys. od Joanny Pawlak (to prezeska Wirtualna Polska Media).

W drugim kwartale br. wpływy sprzedażowe holdingu Wirtualna Polska zwiększyły się rok do roku o 35 proc. do 359,56 mln zł. Skorygowany zysk EBITDA wzrósł z 93 do 100,18 mln zł, natomiast zysk operacyjny spadł z 64,54 do 58,63 mln zł, a zysk netto - z 47,58 do 33,59 mln zł, na co wpłynął duży wzrost kosztów amortyzacji i obsługi zadłużenia.

Dołącz do dyskusji: Menedżerka z funduszu Sorosa ma wejść do rady nadzorczej Wirtualnej Polski

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
X
"wolne media" ha ha
odpowiedź
User
good
Zwolnią się miejsca w TVP, tam też ich będą upychać.
odpowiedź
User
Tymek
"Niezależną członkinią " hehehe dobre. Dobre
odpowiedź