SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Meredith przejmie Time Inc. za 1,8 mld dolarów

Koncern medialny Meredith Corp zapowiedział przejęcie w całości Time Inc., wydawcy takich tytułów prasowych jak „Time”, „Sports Illustrated” i „People”. Kwota zakupu wyniesie 1,84 miliarda dolarów, transakcję wsparł finansowo holding Koch Industries.

Article

O planowanej akwizycji obie strony umowy poinformowały w komunikacie, zakładając, że zostanie ona sfinalizowana w pierwszych trzech miesiącach 2018 r. Zgodnie z zapowiedzią Meredith Corp przejmie w całości Time Inc. za łączną kwotę 1,84 mld dol., która zostanie zapłacona w gotówce.

Reuters przypomina, że Meredith w 2013 r. prowadził negocjacje w sprawie przejęcia Time’a, wówczas jednak zakończyły się one niepowodzeniem. Obecnie z transakcję jest zaangażowany przemysłowy holding Koch Industries, który wyłoży na zakup 650 mln dol., jednak nie żąda w zamian udziału swoich przedstawicieli ani w kierownictwie Meredith, ani też Time Inc.

Sfinalizowane transakcji jest przewidziane na pierwszy kwartał 2018 r. Według planów po zakończeniu tego etapu tytuły należące obecnie do Time Inc. (m.in. „Time”, „Sports Illustrated” i „People”) zostaną przeniesione do głównej siedziby Meredith Corp.

W komunikacie zaznaczono, że połączone marki Meredith i Time Inc. będą miały wspólnie ponad 135 mln czytelników oraz sprzedaż wszystkich tytułów na poziomie prawie 60 mln w wersji papierowej i elektronicznej.

Time Inc. od dłuższego czasu zmaga się z trudnościami finansowymi. W 2015 r. przeprowadził w ramach oszczędności redukcję zatrudnienia i przeniósł się do mniejszej siedziby ze ścisłego centrum Nowego Jorku na dolny Manhattan. To jednak nie zażegnało kryzysu, o czym mogą świadczyć niezbyt korzystne kwartalne wyniki sygnalizowane przez wydawcę we wrześniu br.

Dołącz do dyskusji: Meredith przejmie Time Inc. za 1,8 mld dolarów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl