SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Meritum Bank dostanie 28 mln euro na rozwój od nowych inwestorów

WCP Cooperatief, spółka zależna funduszu typu private equity Wolfensohn Capital Partners oraz Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) zainwestują w Meritum Bank 28 mln euro, podał bank w czwartek.

Meritum Bank dostanie 28 mln euro na rozwój od nowych inwestorów

 „Meritum Bank ma dwóch nowych, prestiżowych inwestorów, którzy nie tylko dokapitalizują bank, ale przede wszystkim udostępnią mu szeroką wiedzę i doświadczenie zdobyte w wielu inwestycjach w regionie Europy Centralnej i na świecie. Mamy nadzieję, że nowi inwestorzy przyczynią się do dynamicznego rozwoju banku, wprowadzeniu nowych produktów oraz rozwoju sieci sprzedaży" – powiedział przewodniczący rady nadzorczej Meritum Banku Krzysztof Kulig, cytowany w komunikacie.

Wraz ze środkami, które zainwestował główny akcjonariusz - funduszu Innova Capital, bank zwiększy kapitały o łączną kwotę 34 mln euro.Po zakończeniu procesu dokapitalizowania banku dzięki zaangażowaniu dwóch nowych inwestorów, kapitały własne Meritum Banku wzrosną z obecnych 195 mln zł do ok. 330 mln zł.

Meritum Bank wykorzysta nowy kapitał do zwiększenia skali działania, zakończenia procesu restrukturyzacji oraz rozwinięcia akcji kredytowej, co ma przyczynić się do osiągnięcia większej dochodowości banku.

Zaangażowanie kapitałowe EBOiR związane będzie głównie z rozwojem oferty Meritum Banku skierowanej do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Meritum Bank specjalizuje się w obsłudze mikro- i małych firm oraz rachunkach i depozytach dla osób o miesięcznych przychodach powyżej 5 tys. zł, w tym osób prowadzących działalność gospodarczą. Drugim istotnym filarem strategii jest oferta consumer finance.

Umowa inwestycyjna została podpisana 7 grudnia, a transakcja zostanie zamknięta po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń, w tym zgód Komisji Nadzoru Finansowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Meritum Bank dostanie 28 mln euro na rozwój od nowych inwestorów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl