SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Merlin Group pożycza 4,5 mln zł od firmy szefa swojej rady nadzorczej

We wtorek Merlin Grooup podpisał umowę dotyczącą 4,5 mln zł pożyczki od spółki XZ, której prezesem jest Przemysław Czichon, przewodniczący rady nadzorczej Merlin Group.

Article

W komunikacie giełdowym Merlin Group podano, że pożyczka ma zostać zwrócona do końca maja 2021 roku. Jej oprocentowanie wynosi 8 proc. w skali roku.

Merlin Group ma możliwość wcześniejszego zwrotu pożyczki, wtedy odsetki będą proporcjonalnie niższe.

W komunikacie nie podano, na co Merlin Group przeznaczy pożyczone środki.

Merlin Group z nowym zarządem, ma 46 mln zł obligacji do spłaty

Pod koniec marca z funkcji pełnionych w Merlin Group zrezygnowali prezes Łukasz Szczepański i wiceprezes Jacek Jabłczyński. Na stanowisko prezesa powołano Annę Opalę, a na członka zarządu - Kamilę Barabasz.

Do Merlin Group należą sklepy internetowe Merlin.pl, Topmall.ua i CPD.pl, a także przejęte w ub.r. wraz ze spółką Profit M Nieprzeczytane.pl, Profit24.pl, Mestro.pl i Smarkacz.pl. W ub.r. firma zanotowała 63,03 mln zł skonsolidowanych wpływów ze sprzedaży i 28,52 mln zł straty, wobec 39,12 mln zł wpływów i 10,16 mln zł straty rok wcześniej.

W ub.r. mocno wzrosły zobowiązania Merlin Group z tytułu obligacji: te krótkoterminowe - z 1,27 do 17,19 mln zł, a długoterminowe - z 10,41 do 29,11 mln zł. Z kolei zadłużenie kredytowe pozostało na podobnym poziomie: krótkoterminowe zwiększyło się z 827,2 tys. zł do 2,16 mln zł, a długoterminowe zmalało z 15,2 do 13,55 mln zł.

Głównym akcjonariuszem Merlin Group jest fundusz ATP FIZ AN (ma akcje stanowiące 45,78 proc. kapitału). Członek rady nadzorczej Marcin Fryda ma 13,21 proc. akcji, FIZ AN Sowiniec - 12,17 proc., a Topmail AG - 6,79 proc.

We wtorek na koniec sesji giełdowej kurs akcji Merlin Group wynosił 24 grosze, co daje kapitalizację spółki w wysokości 42,19 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Merlin Group pożycza 4,5 mln zł od firmy szefa swojej rady nadzorczej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janusz
Merlin to był kiedyś super fajny sklep. Ale dziś widać, że brakuje tam kompetencji marketingowuch, wiedzy o tym jak tworzyć skuteczny e-commerce. Stąd ciągłe problemy.
4 0
odpowiedź