SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Meta testuje domyślne szyfrowanie rozmów w Messengerze

Meta rozpoczęła testy dwóch nowych rozwiązań w zakresie szyfrowania rozmów w komunikatorze Messenger.

Pierwsze z testowanych przez Metę rozwiązań w Messengerze to bezpieczne przechowywanie zaszyfrowanych rozmów. Obecnie takie rozmowy użytkownicy przechowują na sowich urządzeniach, a testowana funkcja umożliwi dostęp do nich na wypadek utraty telefonu lub chęci przywrócenia ich na nowym urządzeniu.

Meta zapewnia, że tak samo jak w przypadku szyfrowanych czatów, nie będzie miała wglądu do wiadomości użytkowników w bezpiecznej przestrzeni.

Docelowo bezpieczne przechowywanie będzie domyślnym sposobem ochrony historii zaszyfrowanych rozmów w Messengerze. Dostęp do nich będzie możliwy na dwa, również zaszyfrowane sposoby: poprzez utworzenie kodu PIN lub wygenerowanie kodu. Ponadto możliwe będzie przywracanie historii rozmów z wykorzystaniem usług chmurowych innych firm. Przykładowo użytkownicy iPhone'ów będą mogli do przechowywania kodu dostępu wykorzystać iCloud.

Obecnie bezpieczne przechowywanie zaszyfrowanych rozmów w Messengerze jest testowanych na urządzeniach z systemami Android i iOS.

Drugie rozwiązanie, którego testy rozpoczęła Meta, dotyczy wybranych użytkowników Messengera. W ich przypadku szyfrowanie rozmów z osobami, z którymi kontaktują się najczęściej, będzie odbywało się automatycznie, bez konieczności włączania tej funkcji.

Dołącz do dyskusji: Meta testuje domyślne szyfrowanie rozmów w Messengerze

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl