SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Meta prezentuje zaawansowanego tłumacza AI

Meta Platforms zaprezentowała SeamlessM4T, multimodalny model sztucznej inteligencji do tłumaczeń mowy i tekstu. 

Article

SeamlessM4T może tłumaczyć zarówno mowę na tekst, tekst na mowę oraz tekst na tekst i mowę na mowę. Możliwości modelu obejmują nawet 100 języków wyjściowych, w zależności od złożoności zadania. Tekst na mowę oraz mowę na mowę model przetłumaczy nawet na 35 języków, w tym angielski.

SeamlessM4T został udostępniony publicznie na licencji badawczej, aby umożliwić korzystanie  z niego naukowcom i programistom. Meta upubliczniła także metadane SeamlessAlign, zbiór 270 tys. godzin mowy i tekstów, na których szkolił się narzędzie SeamlessM4T.

Model SeamlessM4T powstał na bazie wcześniejszych projektów Mety z zakresu sztucznej inteligencji - maszynowego tłumaczenia tekstów No Language Left Behind (NLLB), systemu tłumaczenia mowy Universal Speech Translator oraz Massively Multilingual Speech, który zapewnia rozpoznawanie mowy, identyfikację języka i technologię syntezy mowy w ponad 1100 językach.

Meta pracuje nad sztuczną inteligencją 

W połowie lipca Mark Zuckerberg oraz Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoft, ogłosili powstanie Llama 2 – nowej generacji modelu językowego typu open source, który Meta bezpłatnie udostępniła do badań i użytku komercyjnego.

- Meta ma długą historię open sourcingu naszej infrastruktury i sztucznej inteligencji — od PyTorch, wiodącej platformy uczenia maszynowego, przez modele takie jak Segment Anything, ImageBind i Dino, po podstawową infrastrukturę w ramach projektu Open Compute. Takie działanie pomogło nam tworzyć lepsze produkty i napędzać rozwój całej branży - napisał w swoim poście Mark Zuckerberg, szef Meta.

W zeszłym kwartale koncern Meta Platforms osiągnął wzrost przychodów o 11 proc. do 32 mld dolarów i zysku netto z 6,69 do 7,79 mld dolarów, mimo że pion VR zanotował 3,74 mld dolarów straty operacyjnej. Liczba internautów korzystających z Facebooka przynajmniej raz miesięcznie przekroczyła 3 mld.

Dołącz do dyskusji: Meta prezentuje zaawansowanego tłumacza AI

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl