SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Miasto kobiet” wróci do TVN Style. „Jest potrzeba zderzania różnych punktów widzenia”

W 2019 roku TVN Style postawi silniej na cykle poradnikowe dla kobiet oraz programy typu talk-show. Po 3 latach na antenę może wrócić „Miasto kobiet” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Widzimy potrzebę zderzania różnych myśli i punktów widzenia - tłumaczy nam Małgorzata Łupina, wicedyrektor programowa ds. kanałów tematycznych w TVN Discovery.

Logo programu "Miasto kobiet", fot. TVN Style/screenArticle

Jesienią stacja TLC odświeżyła ramówkę, uzupełniając ofertę o lokalne programy ślubne „Panny młode ponad miarę” i „Śluby marzeń”, które prowadzi Izabela Janachowska - do tej pory kojarzona głównie z TVN Style. Stacja nie rezygnuje z szokującego kontentu i reality z ekstremalnymi emocjami, ale formatów weddingowych - polskich i zagranicznych - będzie teraz w jej ramówce więcej. Informowaliśmy już, że TLC szykuje na wiosnę przyszłego roku dwie kolejne produkcje lokalne: „Śluby świata” i „Korepetycje z seksu”.

Przed połączeniem TVN i Discovery programy o tematyce ślubnej były obecne także w ramówce TVN Style. Prowadziła je także Janachowska („W czym do ślubu” oraz „I nie opuszczę cię aż do ślubu”). Teraz obie stacje TVN Style i TLC mają być komplementarne, uzupełniając wzajemnie swoje oferty programowe.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, zastępca dyrektora programowego TVN Discovery Małgorzata Łupina tłumaczy, że w przyszłym roku TVN Style zaproponuje widzom więcej cykli poradnikowych.

- Patrzymy na to, czego oczekują Polki. Mamy fantastyczne badania, z których wynika, że Polki coraz chętniej biorą sprawy we własne ręce - chcą dowiadywać się jak zostać managerem wyższego szczebla na równi z mężczyznami, jak otworzyć własną firmę i jak rozwinąć już istniejący biznes. Będziemy opowiadać o tym naszym widzkom. Nie ma jeszcze takich programów poradnikowych na rynku, a TVN Style podąża za potrzebami Polek - wyjaśnia Małgorzata Łupina.

Powrócą także programy o formule talk-show, w których prowadzący dyskutują z zaproszonymi do studia gośćmi. Tej jesieni przerwę w emisji ma „W roli głównej” Magdy Mołek ze względu na urlop macierzyński dziennikarki.

Dużą niespodzianką może być przywrócenie zakończonego zimą 2015 roku programu „Miasto kobiet”. Szefowa TVN Style potwierdza, że stacja rozważa taki scenariusz.

- Widzimy potrzebę zderzania różnych myśli i punktów widzenia w programie o formule talk-show. To jest ważne i potrzebne. Jakiś czas temu zakończyliśmy w TVN Style emisję „Miasta kobiet”. Być może właśnie ten program zostanie przywrócony w 2019 roku - podkreśla Małgorzata Łupina.

Na razie nie wiadomo, kto mógłby poprowadzić nowe „Miasto kobiet”.

„Miasto kobiet” było emitowane w TVN Style przez 11 lat od 2004 roku, a ostatnie odcinki trafiły na antenę zimą 2015 roku. Zakończenie „Miasta kobiet” tłumaczono zmianami w stacji i nowymi trendami rynkowymi. Ostatnimi gospodyniami były Paulina Młynarska i Dorota Wellman, a zacząły prowadzić ten talk-show jesienią 2011 roku. Wcześniej program prowadziły m.in. Beata Sadowska, Marzena Rogalska, Anna Maruszeczko, Anna Czarnecka i Jolanta Pieńkowska. W latach 2009-2010 talk-show miał ponad roczną przerwę w emisji.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że we wrześniu br. udział TVN Style w rynku telewizyjnym wyniósł 0,59 proc.

Dołącz do dyskusji: „Miasto kobiet” wróci do TVN Style. „Jest potrzeba zderzania różnych punktów widzenia”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kookie
"Mamy fantastyczne badania, z których wynika, że Polki coraz chętniej biorą sprawy we własne ręce - chcą dowiadywać się jak zostać managerem wyższego szczebla na równi z mężczyznami, jak otworzyć własną firmę i jak rozwinąć już istniejący biznes."

Więc, żeby zgasić te ambicje robimy program "Być jak Małgosia Rozenek".
odpowiedź
User
na poważnie
Na prowadzącą proponuję Annę Grodzką - kobietę stulecia WO...
odpowiedź
User
gosia
Najlepsze było na samym początku. Z Marzenką :-)
odpowiedź