SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michael Lynton odchodzi z funkcji szefa Sony Entertainment, będzie prezesem Snap Inc.

Po 13 latach zarządzania koncernem Sony Entertainment Michael Lynton zapowiedział odejście ze stanowiska dyrektora. Menedżer będzie kierował zarządem firmy Snap Inc., do której należy serwis Snapchat. Obowiązki Lyntona przejmie Kazuo Hirai, szef Sony Corporation.

Michael Lynton Article

Zmiany personalne w Sony Entertainment, dziale koncernu Sony zajmującego się szeroko pojętą rozrywką zapowiedziano w oficjalnym komunikacie.

Według zapowiedzi z początkiem lutego br. ze stanowiska dyrektora Sony Entertainment odejdzie Michael Lynton, który kierował firmą przez ostatnich 13 lat, wcześniej zaś pracował m.in. jako menedżer wysokiego szczebla w Walt Disney Studios.

Obowiązki Lyntona ma przejąć Kazuo Hirai, obecny CEO Sony Corporation, do której należy Sony Entertainment. Zgodnie z planem Hirai będzie urzędował na zmianę w centrali Sony w Tokio oraz w kalifornijskim biurze Sony Entertainment.

Zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy Lyntonem a firmą po odejściu ze stanowiska menedżer jeszcze przez 6 miesięcy będzie pełnił funkcję doradczą w Sony Entertainment. Swoją przyszłość Lynton wiąże z firmą Snap Inc., właścicielem aplikacji Snapchat, w której ma udziały. Zgodnie z planem Lynton obejmie funkcję prezesa zarządu.

Głównym zadaniem Lyntona w Snap Inc. będzie opracowywanie strategicznych kierunków rozwoju firmy oraz przygotowanie jej do wejścia na giełdę planowanego na marzec br.

Dziennik „The New York Times” przypomina, że Lynton opuszcza Sony Entertainment w momencie, gdy firma nie znajduje się w najlepszej kondycji. Dla przykładu segment filmowy koncernu obejmujący wytwórnie Columbia, Screen Gems i TriStar wprowadził w ub.r. do kin 22 filmy, które zarobiły łącznie 911,5 mln dol. To o wiele gorszy wynik od lidera rankingu, Walt Disney Studios, którego przychody ze sprzedaży filmów przekroczyły w ub.r. kwotę 3 mld dol. Wyniki na średnim poziomie osiągnęły też segment muzyczny Sony Entertainment oraz dział związany z grami wideo.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michael Lynton odchodzi z funkcji szefa Sony Entertainment, będzie prezesem Snap Inc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl