SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał Brański: planujemy kolejne przejęcia, ale teraz czyścimy nasz portfel

Grupa Wirtualna Polska planuje kolejne przejęcia. Mają one nastąpić jeszcze w tym oraz w przyszłym roku. - Przyglądamy się kolejnym obiektom do akwizycji i rozglądamy się za akwizycjami w każdym ważnym segmencie - mówi Michał Brański, członek zarządu Grupy WP.

Michał Brański Article

– Interesują nas spółki, w których jasno widać koszty, przychody i plany na dalszy rozwój – precyzuje Brański. – Nie chcemy po prostu przejmować przedsięwzięć i zadowalać się tym, co jest. Przedsiębiorca musi nam też pokazać plan dojścia do kolejnych stadiów rozwoju i pomnożenia wyniku finansowego – dodaje.

Zarząd planuje także ograniczyć mniej ważne projekty, aby skupić się na tych kluczowych. Pod koniec lutego Wirtualna Polska zaprzestała aktualizacji serwerów Nasygnale.pl o tematyce przestępczej, portalu Niewiarygodne.pl o zjawiskach paranormalnych oraz Odkrywcy.pl o nauce (więcej na ten temat).

– Chcemy wyczyścić portfel serwisu z tych projektów, które naszym zdaniem nie rokują na przyszłość, jeśli chodzi o budowanie ogólnego wizerunku marki WP – mówi Brański. – Serwisy te nie są poszukiwane przez marketerów i nie mają swoich autonomicznych źródeł ruchu.

Grupa zamierza skupić się na najważniejszych projektach.

– Lepiej zbudować 20 mocnych projektów niż mieć 45 niedofinansowanych – przekonuje Brański. – Chcemy skupić się na filarach, którymi dla nas są:  finanse, rozrywka, lifestyle, serwisy kobiece, serwisy z segmentu people, sport i wiadomości.

W październiku 2013 r. Orange Polska ogłosiło sprzedaż Wirtualnej Polski. Transakcja została sfinalizowana w lutym br., a nabywcą była Grupa o2, korzystająca z finansowania funduszu inwestycyjnego Innova Capital. Wartość transakcji wyniosła 383 mln zł. Pod koniec czerwca Wirtualna Polska i o2 zaczną działać jako jeden podmiot pod nazwą Grupa Wirtualna Polska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Brański: planujemy kolejne przejęcia, ale teraz czyścimy nasz portfel

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
zabawna wypowiedź ....
16 9
odpowiedź
User
Polokoktowiec
moim zdaniem ten chłop coś wciąga, jak nic, ma duży wytrzeszcz oczu i nie mówi składnie...
19 11
odpowiedź
User
koala
"Chcemy wyczyścić portfel serwisu z tych projektów, które naszym zdaniem nie rokują na przyszłość" - człowiek, który jest przekonany o swojej świetności. Dramat.
16 11
odpowiedź
User
haha
skoro za wp.pl zaplacili niecale 400 mln, to teraz widac jak umoczyl Axel Springer kupujac onet za miliard a nawet ponad hahaa
12 8
odpowiedź
User
olowicz
@ekspert, koala, polokoktowiec: co się czepiacie Brańskiego? Biznesowo nie jesteście godni żeby mu buty czyścić. Nie znam go specjalnie, ale kolo startował od zera i teraz jest na topie. Razem z kumplami osadzili na rynku wymyślone przez siebie brandy zarabiając na tym dużo kasy, a dla was to nic nie znaczy i się jakichś słów, czy wyrazu oczu, czepiacie? Pogięło was totalnie? Trochę szacunku dla lepszych od siebie poproszę, bo to Brański przejął wp.pl, a nie wy. W Interneice to co dla niego podłogą, to dla was sufit. Kropka.
13 17
odpowiedź