SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Kanownik nadal w zarządzie Digital Europe

Michał Kanownik, prezes związku Cyfrowa Polska, będzie przez kolejne dwa lata pełnił funkcję członka zarządu Digital Europe, organizacji reprezentującej przedsiębiorców z całej Europy.

Article

Taką decyzję podjęli członkowie Digital Europe w ramach wewnętrznego głosowania. Do organizacji należy 37 krajowych związków branżowych z Europy z sektora ICT. Reprezentują one w sumie ponad 27 tys. przedsiębiorców, które dają łącznie ponad 2 mln miejsc pracy.

Kanownik jest członkiem zarządu Digital Europe od 2016 r. i jest jedynym reprezentantem polskiej branży cyfrowej i nowoczesnych technologii znajdującym się we władzach tego europejskiego stowarzyszenia.

Jako kluczowe wyzwanie na kolejne dwa lata, Kanownik wskazuje przede wszystkim doprowadzenie do kompromisu w zakresie zapisów projektu unijnej dyrektywy dotyczącej prawa autorskiego na jednolitym rynku cyfrowym. Jego zdaniem przyjęcie niektórych jej zapisów w obecnym kształcie spowoduje ogromne problemy w rozwoju sektora innowacyjnego.

"Ważnym wyzwaniem dla europejskiej branży cyfrowej będzie także zadbanie o upowszechnianie usług cyfrowych, tzw. smart, które dziś nie tylko służą biznesowi, ale i coraz częściej ułatwiają konsumentom prowadzenie codziennego życia. Istotne jest budowanie świadomości, która wiąże się również z szeroko pojętym cyberbezpieczeństwem." – powiedział Kanownik.

Prezes Cyfrowej Polski jako członek zarządu Digital Europe chce także bardziej zaangażować branżę w pomoc europejskim państwom w budowie cyfrowych usług publicznych, tzw. e-państwa, a także rozwijać edukację w zakresie zdobywania umiejętności cyfrowych i wykorzystywania nowoczesnych technologii. Deklaruje również działania, które będą wspierać dążenia unijnych krajów do rozwoju robotyki i sztucznej inteligencji.

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Kanownik nadal w zarządzie Digital Europe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl