SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Migała prowadzi w Trójce „Zimną falę”, a Witold Lazar „Świat do trzeciej”

W ramówce radiowej Trójki w minioną sobotę pojawiły się audycja muzyczna „Zimna fala”, której gospodarzem jest Michał Migała, oraz magazyn o tematyce międzynarodowej „Świat do trzeciej” prowadzony przez Witolda Lazara.

Michał Migała, fot. Polskie RadioArticle

W „Zimnej fali” Michał Migała prezentuje muzykę przede wszystkim z obszaru rocka progresywnego i okolic zimnej fali. Audycja jest emitowana w soboty w godz. 13:05-14:00.

Michał Migała jest związany z Trójką od ponad trzech lat. Wiosną 2018 roku zaczął prowadzić autorski program „Annały Migały”, w ostatnim okresie prowadził też pasma muzyczne.

Wcześniej Migała był związany z Rock Radiem i 4fun.tv.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Z kolei „Świat do trzeciej”, nadawany w soboty w godz. 14:05-15:00, zapowiedziano jako „przegląd najważniejszych wydarzeń międzynarodowych, opinie i eksperckie komentarze do sytuacji społeczno-politycznej i gospodarczej współczesnego świata”. W programie Witold Lazar rozmawia z gośćmi, pojawiają się też relacje korespondentów zagranicznych Polskiego Radia.

Witold Lazar jest związany z Trójką od roku, prowadził głównie pasma lifestylowe, m.in. „Zapraszamy do Trójki”. W latach 1999-2013 pracował w RMF FM (prowadził tam m.in. poranne programy „Wstawaj, szkoda dnia” i „Wstawaj, szkoda lata, ale także audycje takie jak „Nowy Świat”, „Wakacje z Duchami”, „Świat na Żółto i na Niebiesko” czy „Misja Specjalna”), a później w Radiu ZET Gold (w latach 2014-2016) i Radiu ZET (w latach 2016-2018).

Poprzednio Trójka w soboty w godz. 13-15 emitowała audycję muzyczną „Wykonane w Polsce - Trójka żąda debiutów” Tomasza Żądy.

W minioną niedzielę w stacji zadebiutowała dwugodzinna audycja „Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość”, której gospodarzami są Katarzyna Ciepielewska i Łukasz Sobolewski, dziennikarze TVP Info.

To elementy wprowadzanej od tygodnia nowej ramówki Trójki, w której pojawiły się m.in. nocne pasma „Trójka pod księżycem” i „Między dniem a dniem”.

Ramówka została przygotowana przez zespół Trójki na podstawie obowiązujących nadawcę publicznego regulacji ustawowych (Karta Powinności Mediów, Plany programowo - finansowe). Jest to ramowy układ programu na najbliższe miesiące, zazwyczaj do czasu wprowadzenia ramówki wiosennej - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Monika Kuś, rzeczniczka prasowa Polskiego Radia.

Według badania Radio Track Kantar Polska od lipca do września br. Trójka miała 1,7 proc. udziału w rynku słuchalności, o 1,6 pkt proc. (48,5 proc.) mniej niż przed rokiem.

To kolejny rekordowo niski wynik stacji po tym, jak w zeszłym roku z Programu Trzeciego odeszła większość zespołu. Dla porównania, w 2019 r. Trójka miała 5,1 proc. udziału, w 2018 r. - 5,7 proc., a kilka lat wcześniej nawet powyżej 7 proc. udziału w rynku słuchalności.

Dołącz do dyskusji: Michał Migała prowadzi w Trójce „Zimną falę”, a Witold Lazar „Świat do trzeciej”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Darek
Migała to jedyna osoba którą słucham jeszcze w PL radiu. Wydaje mi się ze nigdzie w "eterze" nie ma podobnej audycji. Najlepsza współpraca to i tak była Infulecki i Migała w Dancingu.
odpowiedź
User
Krzysztof
Szkoda, że audycja nie nazywa się "Zimny trup"
Pan Migała absolutnie mi nie pasuje do Trójki w innym radiu a i owszem pewnie by się sprawdził, tutaj niestety nie ta chemia :)
odpowiedź
User
Alf
Szkoda, że audycja nie nazywa się "Zimny trup"
Pan Migała absolutnie mi nie pasuje do Trójki w innym radiu a i owszem pewnie by się sprawdził, tutaj niestety nie ta chemia


A co teraz w Trojce pasuje? Zacznijmy od tego :P
odpowiedź