SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Winnicki kupił spółkę Echo 24. „Największa akwizycja w naszej historii”

Michał Winnicki przejął od ATM Grupy spółkę Echo 24. Zakupił on w niej 90 proc. udziałów, a pozostałe 10 proc. udziałów nabyła zależna od Winnickiego spółka Nova Media. - Ustaliliśmy z ATM Grupą, że nie będziemy zdradzać wartości transakcji, ale była to największa akwizycja w historii MWE - zdradza nam Michał Winnicki.

Michał WinnickiArticle

Echo 24 to właściciel dolnośląskiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (MUX L4). Są w nim dostępne stacje TVN HD, POLSAT HD, 4fun.tv, Mango 24, Stars.tv, Eska TV Extra, Tele 5, Nuta TV oraz Power TV. Sygnał multipleksu dociera do mieszkańców Wrocławia i Świdnicy oraz ich okolic.

Głównym udziałowcem spółki Echo 24 (początkowo działającej pod nazwą Telewizja Dolnośląska Echo) w ostatnich latach była firma producencka ATM Grupa. Początkowo miała 100 proc. udziałów Echo 24, ale w maju 2016 roku sprzedała 66,7 proc. jej udziałów Piotrowi Krupie (prezesowi i akcjonariuszowi spółki Kruk) i Markowi Majewskiemu (prezesowi Neonetu). W marcu ub.r. ATM Grupa odkupiła od nich te udziały.

Z najnowszych informacji wynika, że Echo 24 zdecydował się odkupić Michał Winnicki. Z ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że zakupił on w niej 90 proc. udziałów, a pozostałe 10 proc. udziałów nabyła zależna od Winnickiego spółka Nova Media (nadawca kanałów TVR i Ultra TV 4K).

- Ustaliliśmy z ATM Grupą, że nie będziemy zdradzać wartości transakcji, ale była to największa akwizycja w historii MWE. Jestem bardzo zaszczycony, że udało mi się wynegocjować to przejęcie z największym producentem telewizyjnym w Polsce, który jest spółką notowaną na GPW. To potwierdziło, że MWE jest już znaczącym graczem w branży medialnej - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki.

Echo 24 po przejęciu przez Winnickiego zmieniło nazwę na MWE Teleport (w krajowym rejestrze sądowym nazwa została zmodyfikowana 13 maja).

- Spółka Echo 24 zmieniła nazwę na MWE Teleport, aby w pełni odzwierciedlić profil jej działalności. MWE Teleport ma się skupiać na usługach nadawania dla nadawców telewizyjnych, nie tylko z mojej grupy kapitałowej. MWE Teleport świadczy usługi nadawania w DVB-T na największym multipleksie lokalnym w Polsce, czyli dolnośląskim MUX L-4 z 3 nadajników: Wrocław Sky Tower, Świdnica i Pustków Żurawski. Grupa MWE już od wielu lat świadczy usługi transmisji satelitarnej (we współpracy z partnerami), dystrybucji światłowodowej oraz usługi playout - tłumaczy nam Winnicki. - Teraz mamy komplementarny wachlarz usług od włączenia kamery do dostarczenia programu telewizyjnego wszelkimi technologiami - dodaje.

Funkcję prezesa zarządu MWE Teleport objął Michał Winnicki.

Reaktywacja kanału Echo 24

Michał Winnicki zapowiedział również reaktywację dolnośląskiego informacyjno-publicystycznego kanału Echo 24, który nadawany był od października 2016 roku do marca 2018 roku. - Spółka postawiła sobie założenie, że przez dwa lata będzie sprawdzać zapotrzebowanie lokalnego rynku na reklamę telewizyjną w naszej stacji. Niestety, po tym okresie okazało się ono niewystarczające - uzasadniał decyzję zamknięcia stacji Paweł Janosik, ówczesny prezes Echo24.

Kanał Echo 24 będzie reaktywowany przez niezależną spółkę Karkonosze Play. - Będzie jednym z klientów MWE Teleport w zakresie nadawania kanału na MUX L-4. W zarządzie Karkonosze Play są osoby, które są ekspertami telewizji lokalnej i doskonale znają Dolna Śląsk. Wierzę, że odniosą sukces, a MWE Teleport zapewni im możliwie najlepszy odbiór u mieszkańców aglomeracji wrocławskiej – informuje nas Winnicki.

We wtorek, 28 maja na facebookowym profilu Echo 24 zamieszczono ogłoszenie o pracę, w którym nadawca poszukuje dziennikarza - reportera do swojej stacji.

Z naszych informacji wynika, że wkrótce jeden z kanałów nadających obecnie na MUX L-4 zostanie zwolniony. Na tym miejscu pojawi się Echo 24. - Jako nadawca wielu kanałów telewizyjnych każdy ew. wolny slot na MUX L-4 możemy zająć jednym z naszych własnych kanałów TV, dzięki czemu MUX zawsze będzie dobrze prosperował - mówi nam Winnicki.

Winnicki przejmie kolejne spółki?

Michał Winnicki aktualnie prowadzi zaawansowane negocjacje w sprawie dwóch kolejnych akwizycji.

- Interesują mnie już tylko inwestycje w dobrze działające biznesy medialne, które po dołączeniu do naszej grupy kapitałowej przyniosą szereg synergii kosztowych i operacyjnych, korzystnych dla wszystkich stron transakcji - komentuje nam Winnicki.

Dołącz do dyskusji: Michał Winnicki kupił spółkę Echo 24. „Największa akwizycja w naszej historii”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kamil
Szkoda że kupili stacje Echo24. Pozdrawiam
odpowiedź
User
Widz
Skąd on na to wszystko ma pieniądze?
odpowiedź
User
Renta
@widz, z nierentownych (poza power tv) stacji :D
odpowiedź