SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał Wybieralski zawieszony w „Gazecie Wyborczej”, Agora wyjaśnia zarzuty dot. molestowania i mobbingu

Szef wydawców portalu Wyborcza.pl (Agora) Michał Wybieralski - m.in. na własny wniosek - został zawieszony w pracy, natomiast Agora rozpoczęła procedurę wyjaśniającą, po tym jak na Codziennikfeministyczny.pl zarzucono Wybieralskiemu mobbing i molestowanie m.in. podlegających mu kobiet.

Michał Wybieralski Article

Michał Wybieralski jest obok Jakuba Dymka jednym z dwóch mężczyzn opisanych w artykule zamieszczonym w poniedziałek na Codziennikfeministyczny.pl. Osiem kobiet opisało w tekście zachowania obu publicystów, które można ocenić jako mobbing i molestowanie. Wprost wskazano na Wybieralskiego i Dymka jako ich sprawców.

- Na nasz wniosek spółka Agora, wydawca „Gazety Wyborczej”, rozpoczęła dziś procedurę wyjaśniającą w tej sprawie. Nie ma w naszej firmie zgody na poniżanie, wymuszenia i dyskryminację ze względu na płeć - poinformowali w imieniu redakcji „GW” Jarosław Kurski, Aleksandra Klich i Piotr Stasiński. - Dołożymy wszelkich starań, by takie przypadki wyjaśniać i wyciągać konsekwencje wobec ich sprawców. Agora ma odpowiednie, od dawna ustalone procedury, które pozwalają na rzetelne zbadanie sprawy. Dają one gwarancje zarówno ochrony ofiar, jak i przeciwdziałają niesłusznym oskarżeniom - dodali.

Michał Wybieralski został zawieszony w obowiązkach służbowych. Zaznaczono, że sam dziennikarz o to wnioskował.

Przekazano też stanowisko dziennikarza w tej sprawie. - Przepraszam wszystkie osoby - autorki tekstu i inne osoby, jeśli takie są - które poczuły się urażone, molestowane czy prześladowane przez moje wypowiedzi czy zachowania. Ogromnie tego żałuję, nie było to nigdy moją intencją. Tekst każe mi przemyśleć moje postępowanie i relacje międzyludzkie. Chciałbym zadośćuczynić wyrządzonym przeze mnie krzywdom w formie, której oczekują skrzywdzone osoby - stwierdza Wybieralski. - Do czasu wyjaśnienia sprawy zgodnie z procedurą Agory dotyczącą molestowania seksualnego oraz mobbingu nie będę komentował sprawy - zaznacza.

Michał Wybieralski jest związany z „Gazetą Wyborczą” od ośmiu lat. Szefem wydawców Wyborcza.pl został z początkiem listopada br., przedtem był kolejno dziennikarzem „Gazety Wyborczej Poznań”, wydawcą Wyborcza.pl i redaktorem naczelnym „Gazety Stołecznej”. Wcześniej przez cztery lata pracował jako dziennikarz w „Echu Miasta”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Wybieralski zawieszony w „Gazecie Wyborczej”, Agora wyjaśnia zarzuty dot. molestowania i mobbingu

55 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pan Adam
Kiedyś w GW miał pisywać niejaki "elem". Ale nie pisywał pod pseudonimem, tylko używał własnego nazwiska. A może teraz pojawi się "emwu"?
67 13
odpowiedź
User
zoo
no to pięknie! gw staje w obronie kobiet - czytaj czarny marsz a z drugiej strony molestowanie. buahahahahahahahahah to jest juz koniec NIE MA JUZ NIC!
odpowiedź
User
hola hola
molestowali i mobingowali je dla dobra kobiet! - zgodnie z głównym przesłaniem Czarnego Marszu!!!
odpowiedź
User
house of cards
jaka piekna historia - pis nie musi nic robić by zniszczyć GW. Poprostu bajka. GW w obronie kobiet dla kobiet, poprzednio poparcie KOD, jeszcze z sądami wyjdzie ze znajomi GW to postkomunistyczni sędziowie. Porażka, porażke, porażką pogania. Brak słów
odpowiedź
User
Polak
To tego faceta już nie bronią feministki, tak jak tego jakiegoś faceta, co tam odzywał się do jakiejś dziennikarki niecenzuralnie, a potem Szczuka go broniła.
86 11
odpowiedź