SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft wprowadza Copilot. "Nowa era sztucznej inteligencji"

Microsoft zaprezentował rozwiązanie Microsoft Copilot – zaprojektowane w taki sposób, aby zwiększyć potencjał ludzi w ich pracy i życiu. Dodatkowo ogłoszono kilka aktualizacji Windows 11, Microsoft 365, Bing, Edge i Surface, dzięki którym wszyscy użytkownicy indywidualni oraz biznesowi będą mogli czerpać z mocy sztucznej inteligencji. 

Narzędzie Microsoft Copilot ma uwzględniać kontekst, źródła dostępne w sieci, dane robocze oraz zadanie, jakie wykonujemy w danym momencie na komputerze, aby udzielić lepszej pomocy, zachowując najwyższe standardy prywatności i bezpieczeństwa. 

Będzie działać jako aplikacja lub ujawni się na żądanie, po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. Microsoft Copilot będzie systematycznie uzupełniany o nowe możliwości i integrowany z kolejnymi aplikacjami, by docelowo zapewnić użytkownikom jak najlepsze doświadczenie codziennego korzystania z technologii.

Copilot zacznie być wdrażany do systemu Windows 11 wraz z jego najnowszą aktualizacją od 26 września, a do Bing Edge i Microsoft 365 Copilot jeszcze tej jesieni. Microsoft 365 Copilot będzie ogólnie dostępny dla klientów korporacyjnych już 1 listopada 2023 r., wraz z Microsoft 365 Chat – nowym asystentem AI, który całkowicie zmieni sposób pracy.

150 nowych funkcji w Windows 11

Dodatkowo Microsoft ogłosił kilka nowości w całym portfolio swoich produktów, które mają pomóc zwiększyć produktywność, pobudzić kreatywność i zaspokoić codzienne potrzeby ludzi i firm.

Wśród nich jest nowa aktualizacja Windows 11 z prawie 150 nowymi funkcjami - dostępna od 26 września br.   
I tak np. Paint został wzbogacony o narzędzia wykorzystujące sztuczną inteligencję do rysowania i cyfrowego tworzenia z możliwością usuwania tła i nakładania warstw, a także podgląd narzędzia Cocreator, które zasila aplikację mocą generatywnej sztucznej inteligencji.  

Aplikacja Zdjęcia również została wzbogacona o sztuczną inteligencję, w tym nowe funkcje ułatwiające edycję zdjęć. Dzięki funkcji rozmycia tła można łatwo wyróżnić sfotografowany obiekt. Aplikacja automatycznie rozpoznaje tło i za jednym kliknięciem je rozmywa, podkreślając sfotografowany obiekt. Usprawniono wyszukiwanie zdjęć przechowywanych na kontach OneDrive (domowych lub osobistych), aby szybko znaleźć wyszukiwane zdjęcie na podstawie jego zawartości. Można teraz także wyszukiwać zdjęcia na podstawie lokalizacji, w której zostały zrobione.  

Narzędzie do wycinania Snipping Tool oferuje teraz więcej sposobów przechwytywania treści widocznych na ekranie – dzięki tej aktualizacji można teraz wyodrębnić określoną zawartość tekstową z obrazu, aby wkleić ją w innej aplikacji, jak również łatwo chronić poufne informacje za pomocą redagowania tekstu, używając poleceń tekstowych na ekranie po przechwyceniu.  

Notatnik będzie automatyczne zapisywał sesje, umożliwiając zamknięcie narzędzia, a następnie wznowienie pracy w miejscu, w którym została przerwana. Automatycznie przywróci poprzednio otwarte karty, a także ich niezapisaną zawartość i edycje.  
    
Nowy Outlook dla Windows umożliwia z kolei łączenie i koordynowanie różnych kont (w tym Gmail, Yahoo, iCloud i innych) w jednej aplikacji. Inteligentne narzędzia pomagają pisać jasne, zwięzłe wiadomości e-mail i płynnie dołączać ważne dokumenty i zdjęcia z OneDrive. 

Microsoft ogłosił również nowe funkcje w Bing i Edge, które zapewniają najbardziej zaawansowane możliwości sztucznej inteligencji. Już dziś można korzystać z Bing Chat w przeglądarce Microsoft Edge lub pod adresem bing.com/chat. Funkcje zaczną być wdrażane wkrótce.

 

 

 

 

 

Dołącz do dyskusji: Microsoft wprowadza Copilot. "Nowa era sztucznej inteligencji"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nrl
No i po latach "tępienia piractwa" Microsoft postanowił wkręcić użytkowników w masową grabież praw autorskich.
odpowiedź