SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Za 19,7 mld dolarów Microsoft przejmuje Nuance Communications. Inwestuje w nowoczesne usługi medyczne

Koncern Microsoft zawarł umowę przejęcia firmy Nuance Communications zajmującej się sztuczną inteligencją oraz technologią rozpoznawania mowy. Wartość transakcji wynosi 19,7 mld dolarów, dzięki niej Microsoft chce wzmocnić swoją obecność w oferowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w segmencie służby zdrowia.

Article

Firma Nuance Communications funkcjonuje na rynku od 2005 r. Obecnie zajmuje się przede wszystkim systemami rozpoznawania mowy w oparciu o sztuczną inteligencję, nowoczesnymi usługami telefonicznymi czy inteligentnymi systemami transkrypcji w segmencie opieki medycznej.

Czytaj także: Google: Microsoft może kupić Bethesda za 7,5 mld dolarów. Ma zgodę Komisji Europejskiej

19,7 mld dolarów za Nuance

Według informacji ujawnionych w poniedziałek Nuance Communications zmieni właściciela, którym stanie się Microsoft. Amerykański koncern technologiczny zawarł z Nuance Communications umowę przejęcia tej spółki za kwotę 19,7 mld dol. Microsoft zgodził się zapłacić 56 dol. za jedną akcję Nuance, o ponad 22,8 proc. więcej niż wynosiła cena pojedynczego udziału w ubiegłym tygodniu.

Zgodnie z zapowiedzią transakcja ma zostać zrealizowana w gotówce, jej zamknięcie nastąpi po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń do końca 2021 r.

W komunikacie podkreślono, że Microsoft i Nuance współpracowały już ze sobą w 2019 r. przy technologiach wspomagających zadania administracyjne w służbie zdrowia. Dzięki akwizycji Microsoft zamierza dostarczać podmiotom w segmencie medycznym rozwiązania wykorzystujące rozpoznawanie mowy oraz chmurę obliczeniową.

- Nuance zapewnia rozwiązania AI w obszarze świadczenia usług medycznych i jest pionierem w rzeczywistym zastosowaniu sztucznej inteligencji w firmach – zaznaczył Satya Nadella, szef Microsoftu. - AI jest obecnie najważniejszym priorytetem technologii, a opieka zdrowotna jest jej najpilniejszym zastosowaniem. Wspólnie, wraz z naszym ekosystemem partnerskim, oddamy zaawansowane rozwiązania AI w ręce profesjonalistów na całym świecie, aby zapewniać lepsze podejmowanie decyzji dzięki Microsoft Cloud for Healthcare i technologiom Nuance.

Czytaj także: Ewa Drozd w zarządzie Microsoft Polska

W ostatnich miesiącach zarówno Microsoft, jak i Nuance zanotowały znaczny wzrost popytu na swoje rozwiązania technologiczne w usługach zdrowotnych w wyniku pandemii i rosnącej popularności m.in. telemedycyny.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Za 19,7 mld dolarów Microsoft przejmuje Nuance Communications. Inwestuje w nowoczesne usługi medyczne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl