SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Microsoft lepiej niż oczekiwali analitycy

Microsoft zanotował udany kwartał, z wzrostami w kluczowych obszarach i wynikami lepszymi niż spodziewali się rynkowi analitycy.

Article

W zakończonym 30 września 2019 r. kwartale Microsoft zanotował zysk netto w wysokości 10,68 miliarda dolarów, w porównaniu do 8,82 miliarda dolarów zysku dwanaście miesięcy wcześniej (wzrost o 21 proc.).

W omawianym okresie wyraźnie zwiększył się także przychód koncernu z Redmond - o 14 proc., z 29,08 miliarda dolarów do 33,06 miliarda dolarów.

Wszystkie działy Microsoftu zanotowały wzrosty. Przychód działu Intelligent Cloud zwiększył się rok do roku o 27 proc., do 10,8 miliarda dolarów, działu Productivity and Business Processes - o 13 proc., do 11,1 miliarda dolarów, a działu More Personal Computing - o 4 proc., do 11,1 miliarda dolarów.

W przypadku produktów serwerowych i usług chmurowych przychód wzrósł o 30 proc., głównie dzięki platformie Azure, która wygenerowała 59-proc. wzrost.

Sprzedaż systemu Windows Pro partnerom OEM wzrosła o 19 proc., ale Windowsa spadła o 7 proc. Natomiast w przypadku Windowsa sprzedawanego bezpośrednio firmom wraz z towarzyszącymi mu usługami, przychód zwiększył się o 26 proc.

Seria urządzeń Surface wygenerowała 1,14 miliarda dolarów przychodu, przy spadku o 4 proc.

W segmencie gier koncern z Redmond zanotował 7-proc. spadek przychodu. Microsoft nie podał wyników sprzedaży konsol Xbox One ani liczby użytkowników usługi Xbox Live.

Z kolei wyszukiwarka Bing, pomijając koszty akwizycji ruchu, wygenerowała o 11 proc. większy przychód niż rok wcześniej.

Ponadto Microsoft podał, że liczba konsumenckich subskrybentów Office 365 wzrosła do 35,6 miliona, a przychód LinkedIn zwiększył się o 25 proc.

W bieżącym kwartale Microsoft spodziewa się przychodu w wysokości od 35,15 miliarda dolarów do 35,95 miliarda dolarów.

Dołącz do dyskusji: Microsoft lepiej niż oczekiwali analitycy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl