SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Microsoft miał 5,7 mld zysku netto w I kw. roku obr.

Zysk netto Microsoftu w I kw. roku 2011/12 wyniósł 5738 mln USD wobec 5410 mln USD przed rokiem, podała spółka w raporcie. Zysk netto liczony na jedną akcję wyniósł 0,68 USD wobec 0,62 USD przed rokiem i był zgodny z oczekiwaniami rynku. Dzięki klientom boznesowym, wyższe oo prognoz okazały się przychody.

Microsoft miał 5,7 mld zysku netto w I kw. roku obr.

Wartość przychodów koncernu wkwartale zakończonym 30 września wyniosła 17 372 mln USD wobec 16 195 mln USD przed rokiem.

"Popyt na całą skalę naszych produktów przyniósł rekordowe przychody w I kwartale i kolejny okres solidnego wzrostu zysku na akcję. Nasze portfolio produktowe sposuje się dobrze a dodatkowo w drodze jest kolejka bardzo obiecujących produktów i usług, które doskonale rokują jeśli chodzi o przyszły wzrost" - powiedział szef finansów Microsoftu Peter Klein.

Dział produktów biznesowych Microsoft zanotował przychody a poziomie 5,62 mld USD co oznacza wzrost o 8% r/r. Spółka podała, że przychody z takich usług jak Lync, SharePoint czy Exchange, rosły w tym okresie w tempie dwucyfrowym. Sprzedaż działu 'Windows and Windows Live" rosła w 2-proc. tempie, czyli razem z rynkiem komputerów PC. Spółka sprzedała już łącznie ponad 450 mln licencji na system Windows 7.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Microsoft miał 5,7 mld zysku netto w I kw. roku obr.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl