SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft rozpoczął testy Skype for Business (wideo)

Microsoft rozpoczął techniczne testy Skype for Business, czyli zapowiedzianej w listopadzie 2014 r. nowej wersji usługi Lync. Klient Skype for Business, Skype for Business Server oraz usługa zintegrowana z Office 365 mają być stopniowo udostępniane użytkownikom od kwietnia br. Koncern z Redmond przedstawił również plany dalszego rozwoju tego rozwiązania, w tym wprowadzenia nowych usług oraz współpracy z partnerami nad portfolio urządzeń zintegrowanych ze Skype for Business.

Article

Obecnie z komunikatora Skype na różnych platformach korzysta globalnie ponad 300 milionów użytkowników. Każdego miesiąca spędzają oni na rozmowach ok. 50 miliardów minut, a ponad 50 proc. z nich korzysta z rozmów wideo. Z oprogramowania Microsoft Lync do komunikacji w pracy korzysta ponad 100 milionów pracowników, a 79 proc. firm w USA używa lub planuje wprowadzić połączenia głosowe za pomocą tego rozwiązania.

Skype for Business łączy w sobie interfejs Skype z funkcjonalnością Lync. Rozwiązanie oferuje możliwość połączenia przez wideokonferencję z każdym, kto ma Skype ID, a także integrację z Office 365, dzięki czemu może być wykorzystywane do rozmów głosowych i wideo, wysyłania natychmiastowych wiadomości, czy prowadzenia konferencji online, podczas których użytkownicy mają dostęp do takich narzędzi jak poczta, kalendarz, czy współpraca nad dokumentami.

W ciągu najbliższego roku Microsoft zamierza skupić się na rozwoju usług chmurowych związanych z komunikacją w czasie rzeczywistym. W ramach tych działań Skype for Business ma zostać wzbogacony o nowe funkcjonalności. Latem br. na terenie USA ruszyć mają testy usługi Enterprise Voice w Office 365 oraz wykorzystania połączeń PSTN, które mają pozwolić na zastosowanie Office 365 we wszystkich formach komunikacji - pisanej, głosowej oraz wideo. Ponadto partnerzy Microsoftu pracują nad integracją użytkowników Skype for Business w ramach Office 365 za pomocą Azure ExpressRoute dla Office 365.

Kolejny krok planowany przez koncern z Redmond to rozbudowa portfolio urządzeń wspierających komunikację i w pełni zintegrowanych ze Skype for Business - Skype Room Systems. Dzięki współpracy z partnerami (Crestron, Polycom i Smart) użytkownicy mają otrzymać możliwość korzystania z portfolio opartych na platformie Windows 10 urządzeń, zoptymalizowanych do pracy ze Skype for Business. Microsoft ogłosił także ścisłą współpracę z firmą Polycom, która ma dostarczyć rozwiązania z rodziny Polycom RoundTable. Pierwszym zaprezentowanym urządzeniem jest Polycom RoundTable 100 - system do rozmów wideo zaprojektowany z myślą o firmach z sektora MŚP. Zaprezentowany niedawno Microsoft Surface Hub również ma wykorzystywać funkcjonalności Skype for Business.

Każdego dnia za pomocą Skype’a na całym świecie użytkownicy kontaktują się przez ponad 33 mln godzin. W Polsce we wrześniu 2014 r. komunikator zanotował 9,35 mln uruchomionych aplikacji (według danych Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Dołącz do dyskusji: Microsoft rozpoczął testy Skype for Business (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wally
Do wideokonferencji tylko własny serwer, nie żadne chmury czy hybrydy. Po testach wybraliśmy trueconf , ze względu na wysoką stabilność i niską konsumpcję zasobów w odniesieniu do jakości jaką można uzyskać.
odpowiedź