SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Microsoft utworzy w Polsce Centrum Inżynierii Oprogramowania

Microsoft Corporation uruchomi w Warszawie Centrum Inżynierii Oprogramowania.

Będzie to trzecie takie centrum na świecie, po ośrodkach w Niemczech i Wielkiej Brytanii - poinformował na konferencji prasowej założyciel Microsoft Corporation i prezes rady nadzorczej Bill Gates, który przebywał w czwartek z jednodniową wizytą w Polsce.

    Według niego, Centrum zatrudni do końca roku około 40 osób.

    Gates w Pałacu Prezydenckim uczestniczył w spotkaniu z młodymi polskimi informatykami ze szkół średnich i uczelni wyższych, a także z szefem Kancelarii Prezydenta, ministrem Andrzejem Urbańskim.

    Zdaniem obecnego na konferencji prasowej wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych i administracji Ludwika Dorna, Polska wygrała rywalizację o centrum z Rumunią. Powiedział, że decyzja Microsoftu o utworzeniu "trzeciego po centrach w Aachen i Cambridge polskiego Centrum Inżynierii Oprogramowania" jest korzystna zarówno dla Polski, jak i Microsoftu jako korporacji globalnej.

    "Polska jest swego rodzaju zagłębiem talentów. To kontynuacja wielkiej polskiej tradycji, tradycji szkoły lwowsko-warszawskiej Jana Łukasiewicza i Alfreda Karskiego, bez której nie byłoby współczesnej informatyki" - powiedział Dorn.

    "Odbyłem wiele interesujących spotkań z partnerami, firmami, które zajmują się opracowaniem oprogramowania, a także z podmiotami, które zajmują się wdrażaniem na rynku rozwiązań. Podjęliśmy decyzję o powołaniu Centrum Inżynierii Oprogramowania - centrum, które zajmować się będzie opracowywaniem i pracą badawczą nad oprogramowaniem" - powiedział Gates w trakcie czwartkowej konferencji prasowej.

    Wyjaśnił, że centrum ma korzystać z technologii SharePoint (aplikacji pracujących w sieciach komputerowych-PAP), opracowanej przez Microsoft.

    Według Gatesa, w Polsce powstanie też "kilka centrów szkoleniowych", które mają wspomagać nauczanie i rozwijanie umiejętności informatyków. Zapowiedział także dofinansowanie kwotą 250 tys. USD programu budowy szkolnych pracowni informatycznych na Podlasiu.

    Urbański, witając Gatesa w Pałacu Prezydenckim, nazwał go "pierwszym, nowoczesnym dyktatorem". "To dobra dyktatura, bowiem niesie ze sobą edukację, informację i komunikację" - powiedział szef kancelarii.

    Gates, pytany o cel wizyty w Polsce powiedział, że przybył, aby spotkać się z partnerami Microsoftu, przedstawicielami administracji pracującymi nad rozwojem e-government w Polsce oraz z kadrą naukową uczelni wyższych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Microsoft utworzy w Polsce Centrum Inżynierii Oprogramowania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl