SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft naprawia poważne błędy w systemie Windows 11

Firma Microsoft naprawia dwa błędy, które mogły powodować awarie lub poważnie spowalniać system Windows 11.

Article

Microsoft wprowadził dwie ważne poprawki w najnowszej aktualizacji zabezpieczeń (KB5008215) dla Windows 11. Warto zaznaczyć, że użytkownicy najnowszego systemu Windows od dłuższego czasu informowali o problemach z wydajnością komputerów oraz notorycznych “crashach” (zatrzymanie działania lub wyłączanie się) aplikacji.

Microsoft wprowadza łatki dla Windows 11

Jak zaznaczono w dzienniku aktualizacji (Patch Tuesday), Microsoft wiedział o błędzie wpływającym na wydajność systemu już od sierpnia 2021 roku. Według opisu ten problem mógł poważnie spowalniać system, wpływając na prędkość zapisu i odczytu danych z dysków pamięci masowej. W rezultacie wszystkie aplikacje zainstalowane na dyskach działały niezwykle wolno. Okazuje się, że ten błąd był w stanie zmniejszyć prędkość zapisu danych na dyskach o nawet 50 proc.

Ten problem występował, gdy równocześnie działał dziennik NTFS USN, który znajduje się zawsze na dysku C użytkownika - tłumaczy Microsoft.

Wraz z wprowadzaniem wtorkowych łatek Microsoft wprowadził również poprawkę dla wszystkich użytkowników systemu Windows 11 w wersji 21H2. Producent oprogramowania naprawił błąd, który mógł uniemożliwiać uruchamianie i działanie niektórych aplikacji (np. program antywirusowy Kaspersky). Jak wynika z opisu tego problemu, działo się tak, gdy osoba korzystająca z systemu Windows 11 próbowała zaktualizować lub naprawić aplikację za pomocą Instalatora Microsoft (MSI).

Irytujący błąd został również potwierdzony przez firmę Kaspersky. Deweloperzy pracujący nad usługami antywirusowymi zaznaczyli, że problem ten wpłynął istotnie na działanie firmowych aplikacji na systemie Windows 11. Należy zaznaczyć, błąd ten wystąpi dopiero po wprowadzeniu przez Microsoft listopadowej aktualizacji.

Dodatkowo łatka wprowadzona przez Microsoft ma również ograniczyć nagłe zawieszenie się, lub wyłączanie innych aplikacji zewnętrznych.

W celu pobrania aktualizacji wystarczy wejść do zakładki Start>Ustawienia>Aktualizacje i zabezpieczenia>Windows Update> i kliknąć “Sprawdź Aktualizacje”.

System Windows 11 oficjalnie zadebiutował w tym roku, aczkolwiek Microsoft z pewnością oczekiwał lepszego odbioru swojego produktu. Według przeprowadzonych miesiąc temu przez amerykańską firmę Lansweeper badań, zaledwie 0,21 proc. użytkowników komputerów osobistych korzystało wówczas z Windows 11. W badaniach lepiej wypadł nawet obchodzący niedawno 20 urodziny system Windows XP (3,62 proc.). Raport wykorzystywał pokaźną (liczącą 10 mln) próbę użytkowników PC, także wyniki można śmiało uznać za wiarygodne.

Jak poprawić wydajność komputera operującego na systemie Windows? Poradnik

Każdy komputer osobisty po pewnym czasie użytkowania zaczyna mieć coraz niższą wydajność. Dzieje się tak ze względu na wiele czynników natury hardwarowej i softwarowej. W tym poradniku dowiesz się, jak usprawnić osiągi komputerów operujących na systemie Windows.

Dołącz do dyskusji: Microsoft naprawia poważne błędy w systemie Windows 11

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
haha
jeszcze dobrze system nie wyszedł i nie zadomowił s^ę na rynku, a już błędy......
odpowiedź