SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft wprowadził wyszukiwarkę opartą na sztucznej inteligencji

Microsoft zaprezentował nowe wersje wyszukiwarki Bing oraz przeglądarki Edge, stworzone w oparciu o sztuczną inteligencję. Ich uzupełnieniem był bot Prometheus, stworzony w oparciu o model językowy nowej generacji.

Wyszukiwarka będzie mogła wykonywać zapytania o długości do 1 tysiąca znaków w 100 językach. Wyda gotowe instrukcje, a także ułoży tekstowe odpowiedzi na prośby użytkowników. Na przykład wyszukiwarka będzie w stanie podsumować długi raport finansowy, wyciągnąć kluczowe wnioski i porównać wyniki z konkurencją.

Główną innowacją jest interaktywny chatbot, który na żądanie może zadawać pytania wyjaśniające. Pomoże też np. napisać post na portalach społecznościowych.

Bing zostanie wbudowany w nowe wersje przeglądarki Edge oraz w system operacyjny Windows jako asystent.

- Sztuczna inteligencja zasadniczo zmieni każdą kategorię oprogramowania, zaczynając od największej ze wszystkich – wyszukiwania” — mówi Satya Nadella, prezes i dyrektor generalny firmy Microsoft. - Dzisiaj uruchamiamy Bing i Edge obsługiwane przez pilota AI i czat, aby pomóc ludziom w pełni wykorzystać możliwości wyszukiwania i sieci.

Microsoft mocno stawia na sztuczną inteligencję. W szczególności firma spodziewa się, że po raz pierwszy od 20 lat będzie w stanie ominąć Google'a na globalnym rynku wyszukiwania w internecie.

Niedawno okazało się, że w tym celu firma zainwestowała 10 miliardów dolarów w OpenAI, twórcę chatbota opartego na sztucznej inteligencji ChatGPT.

Nowy Bing jest obecnie dostępny w ograniczonej wersji testowej, każdy też może odwiedzić Bing.com, aby wypróbować przykładowe zapytania i zapisać się na listę oczekujących. W nadchodzących tygodniach firma zamierza rozszerzyć dostępność nowej wersji wyszukiwarki. Wkrótce zostanie też uruchomiona jej wersja mobilna.

Dołącz do dyskusji: Microsoft wprowadził wyszukiwarkę opartą na sztucznej inteligencji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl