SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Międzynarodowa grupa prawników będzie bronić ITI

Prezes Zarządu ITI: Grupa ITI do tej pory milcząco obserwowała przybierające na sile ataki na wolne i niezależne media oraz na ich właścicieli. Koniec!

Jedna ze spółek grupy ITI złożyła we wtorek pozew o ochronę dóbr osobistych. Grupa ITI zapowiedziała także kolejne pozwy, w tym przeciwko szefowi Służby Kontrwywiadu Antoniemu Macierewiczowi. Pozew ten ma być złożony do końca tygodnia.

W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" szef komisji weryfikacyjnej WSI Antoni Macierewicz podtrzymał ocenę, że wojskowe służby miały udział w powstaniu koncernu ITI - właściciela stacji TVN. Ujawnił też, że b. dyrektor FOZZ Grzegorz Żemek zeznawał na ten temat przed komisją weryfikacyjną.

W komunikacie przekazanym do portalu Wirtualnemedia.pl, Grupa ITI poinformowała, że upoważnia grupę czołowych ekspertów prawnych z kraju i z zagranicy do wszczęcia czynności prawnych wobec każdej osoby lub instytucji, która rozpowszechnia lub będzie rozpowszechniać fałszywe oskarżenia lub informacje o Grupie ITI, jej założycielach, jej spółkach, prowadzonej działalności biznesowej lub o jej pracownikach.

W skład międzynarodowej grupy prawników wchodzą:

Piotr Kruszyński - profesor prawa karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Adwokat
Mecenas Marek Małecki - partner w Kancelarii Adwokackiej Małecki & Rychłowski, specjalizuje się w prawie karnym i ochronie dóbr osobistych
Adwokat Dr Monika Zbrojewska - specjalista z zakresu prawa karnego, ekspert sejmowych komisji śledczych. Pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Łódzkim
Adwokat Dr Jean Hoss (Luksemburg)  - partner założyciel w firmie prawniczej ELVINGER & HOSS, w Luksemburgu. Od roku 1961 jest członkiem Rady Adwokackiej Luksemburga a w latach 1991 – 1992 był jej przewodniczącym
Adwokat Dr Hansjörg Stutzer (Szwajcaria)  -  specjalista z zakresu prawa korporacyjnego i handlowego, arbitrażu, telekomunikacji, joint-ventures, licencji oraz zarządzania w okresie przejściowym.
Jest partnerem założycielem firmy prawniczej Thouvenin Rechtsanwalte w Zurychu, Szwajcarii. Jest również członkiem Rady Adwokackiej Zurychu oraz Szwajcarii, Międzynarodowej Rady Adwokackiej, Szwajcarskiego Stowarzyszenia Arbitrażu oraz London Court of International Arbitration.

- Grupa ITI do tej pory milcząco obserwowała rozwój sytuacji oraz przybierające na sile ataki na wolne i niezależne media oraz na ich właścicieli. Od tej chwili Grupa ITI będzie konsekwentnie podejmować wszelkie możliwe czynności prawne przeciwko każdej osobie lub instytucji rozpowszechniającej fałszywe informacje i oskarżenia mogące potencjalnie zaszkodzić Grupie ITI i jej działalności biznesowej. Z prywatnymi pozwami chroniącymi ich dobre imię występują również założyciele Grupy ITI - Jan Wejchert i Mariusz Walter - oświadczył Prezes Zarządu Grupy ITI Wojciech Kostrzewa.

Uznając nadrzędność niezakłóconego przez działania procesowe funkcjonowania TVN i TVN24, Jan Wejchert i Mariusz Walter zrezygnowali z dniem 26 lutego 2007 roku ze swoich stanowisk w Radzie Nadzorczej TVN S.A.

- Założyciele Grupy ITI utworzyli TVN i TVN24, które dzięki swoim profesjonalnym zespołom wnoszą wkład na rzecz rozwoju niezależnych i bezstronnych źródeł informacji dla młodej polskiej demokracji i które od lat uważane są za najbardziej wiarygodne polskie media. Życzeniem Założycieli Grupy ITI jest, by TVN i TVN24 nie znalazły się w potencjalnym konflikcie interesów w związku z zapowiedzianymi przez Jana Wejcherta i Mariusza Waltera pozwami prywatnymi oraz z działaniami prawnymi podejmowanymi przez Grupę ITI. W związku z tym zrezygnowali oni z członkostwa w Radzie Nadzorczej TVN. Po ostatecznym zakończeniu planowanych działań prawnych będą oni ponownie służyli TVN S.A. jako członkowie rady nadzorczej spółki - dodał Wojciech Kostrzewa.

W najbliższych dniach zostanie zwołane nadzwyczajne posiedzenie Rady Nadzorczej TVN SA na którym, zgodnie ze statutem spółki, zostanie dokonana kooptacja nowych członków Rady Nadzorczej.
W celu zabezpieczenia reprezentacji Grupy ITI w TVN S.A., członkowie Rady Nadzorczej związani z Grupą ITI zaproponują powołanie na członka Rady Nadzorczej TVN Aldonę Wejchert i Sandrę Nowak.

Aldona Wejchert jest absolwentką Wydziału Handlu Zagranicznego SGH w Warszawie. Przez wiele lat była Wiceprezesem i Prezesem Zarządu Multikino Sp. z o.o. a obecnie pełni m.in. funkcję Przewodniczącej Rady Nadzorczej Multikino Sp. z o.o. oraz ITI Cinema Sp. z o.o.
Sandra Nowak studiowała na Wydziale Anglistyki oraz na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. W TVN pracuje od momentu powstania stacji. Jest producentem telewizyjnym oraz odpowiada za nowe projekty telewizyjne.

Ponadto, w związku z zamiarem zrezygnowania przez  Jana Zielińskiego z członkostwa w Radzie Nadzorczej TVN S.A., Wojciech Kostrzewa, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej TVN ma zaproponować powołanie Wiesława Rozłuckiego na członka Rady Nadzorczej oraz na Przewodniczącego Komitetu ds. Audytu.

Wiesław Rozłucki jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej (d. SGPiS). Przez 15 lat do roku 2006 był Prezesem Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie a obecnie zasiada m.in. w Radzie Nadzorczej PKN Orlen SA i TP S.A.

Wojciech Kostrzewa ma zostać Przewodniczącym Rady Nadzorczej TVN S.A.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Międzynarodowa grupa prawników będzie bronić ITI

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl