SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Miejskie sieci bezprzewodowego internetu w Wielkiej Brytanii

Brytyjska firma, która stworzyła tak zwane hotspoty na stacjach, w kawiarniach i hotelach na terenie Wielkiej Brytanii, planuje wiosną uruchomienie sieci obejmujących zasięgiem całe miasto.

Szerokopasmowy bezprzewodowy internet ma zostać udostępniony w 9 miastach w tym w Londynie, Manchesterze i Birmingham.

Setki hotspotów, czyli anten, dzięki którym utrzymywana jest sieć firmy The Cloud mają być rozlokowane po całym mieście, dając dostęp do internetu każdemu użytkownikowi z komputerem lub telefonem wyposażonym w moduł wi-fi.

Kolejne miasta mają dołączyć do projektu w trakcie roku dzięki czemu ponad 4 miliony ludzi ma mieć możliwość używania nowych sieci.

W każdym miejscu bezprzewodowy internet zamieniany będzie na sygnał radiowy, umożliwiający korzystanie ze stron internetowych, poczty, gier on-line oraz umożliwi wykonywanie tanich połączeń głosowych przez internet.

"Udostępnianie bezprzewodowego dostępu szerokopasmowego w sieci, która ma możliwość kontaktu z milionami urządzeń wi-fi i stworzy nową generację telefonów wi-fi, serwisów gier i innych aplikacji będzie miało znaczący wpływ na sposób, w jaki ludzie się komunikują, pracują i bawią w centrum miasta" - powiedział George Polk z firmy The Cloud.

Nowe sieci będą konkurować z istniejącymi już telefonicznymi.

Około 25 modeli zestawów telefonicznych ma zainstalowane chipy wi-fi. Naciśnięcie przycisku na telefonie daje użytkownikowi możliwość przekierowania swojej sieci telefonicznej do łączenia się z internetem, by móc dokonywać tanich połączeń telefonicznych za jego pośrednictwem.

Firma instalująca hotspoty ma ich aktualnie około 6000, głównie w Wielkiej Brytanii, Szwecji i Niemczech.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Miejskie sieci bezprzewodowego internetu w Wielkiej Brytanii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl