SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Miesiąc walki z depresją na antenie Radiostacji

W Radiostacji wystartowała akcja społeczna mająca na celu zwrócenieuwagi opinii publicznej na problem depresji wśród młodzieży.

Miesiąc walki z depresją na antenie Radiostacji

W ramach akcji odbędzie się 5 programów Gadu Gadu, w którychpojawi się tematyka dotycząca symptomów i przyczyn depresji,sposobów walki z chorobą, wpływu uzależnień na jej występowanie, atakże sytuacji, do których nieleczona depresja możedoprowadzić.

Patronem akcji jest Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej.Doborem tematów oraz gości z ramienia szkoły zajęła się doktorBarbara Arska - Karyłowska. Maja Filipiak z SWPS tłumaczy, dlaczegouczelnia wzięła udział w akcji.

- Jako przedstawiciele Centrum Terapeutycznego SWPS, w którym naco dzień pomagamy w radzeniu sobie z depresję studentom, wiemy jakważne jest jak najwcześniejsze udzielenie wsparcia. Nawetpodstawowa wiedza na temat depresji i innych zaburzeń nastroju jestniewielka. Młodzi ludzie nie znają ani objawów, ani konsekwencjitej choroby. Nie wiedzą też kiedy i gdzie poszukiwać pomocy. Zdarzasię, że bagatelizują problem, uważają, że sami muszą sobieporadzić. Z depresją samemu nie można sobie poradzić, a borykaniesię z nią jest trudne i zdarza się, że zagraża życiu - mówi.

Programy Gadu Gadu poświęcone tematyce depresji prowadzi ŁukaszSzmel.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Miesiąc walki z depresją na antenie Radiostacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl