SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Miesięczniki "Bank" i „Nowoczesny Bank Spółdzielczy” od stycznia wydawane razem

„Miesięcznik Finansowy Bank” i miesięcznik „Nowoczesny Bank Spółdzielczy” (Centrum Prawa Bankowego i Informacji) od stycznia tego roku wydawane będą razem. W nowej odsłonie "Bank" będzie kosztować 14,90 zł za wydanie papierowe oraz 8,99 za wydanie elektroniczne.

Article

Jak przyznaje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Andrzej Wolski, wiceprezes Centrum Prawa Bankowego i Informacji odpowiedzialny za Wydawnictwo CPBiI, decyzja o scaleniu pism podyktowana była głosami czytelników i sytuacją na rynku.

- Z jednej strony banki spółdzielcze rozszerzają działalność i unowocześniają się, z drugiej strony banki komercyjne wchodzą na coraz mniejsze rynki lokalne. Coraz mocniej ujednolica się także otoczenie prawne i nadzorcze obu sektorów. Mieliśmy sygnały o oczekiwaniach dotyczących połączenia pism od dłuższego już czasu, część czytelników z drugiej strony podkreślała przyzwyczajenia i niechęć do takiej zmiany. Po analizie wybraliśmy uzasadniony naszym zdaniem, merytoryczny głos większości czytelników, co jednocześnie pozwala w samym Wydawnictwie usprawnić organizację i efektywność – także finansową - mówi Andrzej Wolski.

"Bank" w nowym wydaniu ukaże się premierowo w połowie stycznia.

"Bank" - kluczowe zmiany, niższa cena

- Nowy, rozbudowany miesięcznik będzie nadal pismem dla ekonomistów, bankowców, naukowców i studentów uczelni ekonomicznych oraz dla wszystkich innych osób interesujących się finansami i sposobami na pomnażanie oszczędności. Będzie uzupełniony nie tylko o problematykę bankowości spółdzielczej, ale także m.in. o sposoby finansowania inwestycji przez samorządy czy informacje o najnowszych unijnych przepisach – mówi Stanisław Brzeg-Wieluński, redaktor naczelny „Miesięcznika Finansowego Bank”.

W każdym numerze publikowane będą raporty specjalne omawiające wybraną tematykę – np. IT, Bansassurance, obsługa gotówki, audyt i doradztwo, bezpieczeństwo, strategie bankowości czy wierzytelności. Zamiast dwunastu, ukaże się jedenaście wydań w roku.

Redakcja połączonych tytułów będzie szczegółowo prezentować stanowiska środowiskowe, rządowe i unijne oraz nowe przepisy prawa związane z sektorem finansowym, omawiać zmiany personalne oraz sylwetki liderów świata polskich finansów, nauki i polityki.

Artykuły prezentować będą prace zespołów merytorycznych współpracujących m.in. z Centrum Prawa Bankowego i Informacji, Związkiem Banków Polskich czy zrzeszeń bankowości spółdzielczej.

"Bank" stanieje do 14,90 zł za wydanie papierowe oraz do 8,99 za wydanie elektroniczne.

- Chcemy połączyć siły obu redakcji, aby dostarczyć kompletne, przekrojowe pismo dla każdego bankowca, ale tez wszystkich innych osób, które zawodowo lub osobiście interesują się finansami - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl Andrzej Wolski.

Jak dodaje nasz rozmówca, skład zespołów redakcyjnych pozostaje bez zmian. - Co więcej zakładamy, że po połączeniu zwiększy się liczba autorów, których artykuły moglibyśmy regularnie publikować - przyznaje Wolski.

Wydawcą "Banku" jest Centrum Prawa Bankowego i Informacji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Miesięczniki "Bank" i „Nowoczesny Bank Spółdzielczy” od stycznia wydawane razem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl