SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mikołaj Chrzan naczelnym „Gazety Wyborczej” w Trójmieście

Od 1 stycznia 2015 roku redaktorem naczelnym "Gazety Wyborczej" (Agora) w Trójmieście będzie Mikołaj Chrzan. Zastąpi na tym stanowisku Jana Grzechowiaka, który skupi się na pracy wydawcy regionalnego.

Mikołaj Chrzan Article

Jan Grzechowiak, który z „Gazetą Wyborczą” jest związany od grudnia 1991 roku, wydawcą regionalnym został w sierpniu br. Jest odpowiedzialny za wszystkie wydania lokalne (prasowe i internetowe) „GW” dostępne w danym regionie. Jego zadaniem jest koordynacja pracy redakcji i działów sprzedażowych, przy ścisłej współpracy z redaktorem naczelnym i dyrektorem sprzedaży regionalnej, a także czuwanie nad kolportażem i promocją (więcej na ten temat).

Nowy redaktor naczelny „GW’ w Trójmieście Mikołaj Chrzan rozpoczął współpracę z tą redakcją w 1996 roku. W latach 2009-2012 był zastępcą redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej Trójmiasto", a przez ostatnie trzy lata kierował wrocławskim dodatkiem do „GW”.

Zastępcą naczelnego „Gazety Wyborczej” w Trójmieście pozostaje Maciej Drzewicki, który związany jest z nią od 1995 roku. Zaczynał od pisania tekstów w środowym dodatku „Gazeta Dom”.

Wicenaczelnymi trójmiejskiego wydania „GW” zostali też Michał Jamroż i Grzegorz Kubicki. Jamroż jest związany z tą redakcją od stycznia 2008 r. Zajmował się tematyką gospodarczą i miejską, od 2010 roku był kierownikiem działu miejskiego. Jest twórcą i szefa trójmiejskiego serwisu "Dzień na Żywo".

Z kolei Kubicki pracuje w "Gazecie Wyborczej" od 1999 roku - zaczynał w redakcji w Słupsku, od 2001 roku jest dziennikarzem i redaktorem w Trójmieście. Ostatnio był kierownikiem działu sportowego i serwisu Trojmiasto.Sport.pl, koordynował też pracę działu wideo.

W październiku br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 168 663 egz. (dane ZKDP - więcej o sprzedaży dzienników).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mikołaj Chrzan naczelnym „Gazety Wyborczej” w Trójmieście

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl