SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mikołaj "Jaok" Janusz z Pyta.pl znika z YouTube z powodu blokowania treści. Szuka nowego miejsca do publikacji wideo

Mikołaj "Jaok" Janusz zapowiedział zakończenie działalności kanału Pyta.pl na YouTube. Powodem rezygnacji z obecności w serwisie ma być blokowanie możliwości publikacji treści. - Będę mocno kombinować, aby moje opus magnum, moje dzieło życia nie miało ukręconego łba przez lewaków z YouTube - zapowiada Jaok.

 

fot. Mikołaj "Jaok" Janusz / screen YouTube Article

YouTuber i twórca internetowy Mikołaj "Jaok" Janusz zapowiedział w ostatnim filmie na YouTube, że kanał Pyta.pl zniknie z serwisu. Powodem według niego mają być "gigantyczne problemy" z platformą, związane z kłopotami z publikacją treści, zmniejszaniem zasięgów, co według niego "zaczęło mijać się z celem".

Jak dodał będzie szukał dalej miejsca w internecie, gdzie można publikować swoje treści wideo. - Uspokajam, nie chcę mówić, że Pyta.pl przestaje istnieć, szukamy możliwości, rozważamy uśmiechnięcie się do telewizji lub szukamy, kombinujemy, by szukać innych serwisów. Będę mocno kombinować, aby moje opus magnum, dzieło życia nie miało ukręconego łba przez „lewaków z YouTube” - zaznaczył.

W komentarzach pod wideo na YouTube napisał także: - Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa, jeszcze się zobaczymy. I podkreślam, że główną przyczyną NIE jest zmniejszenie zasięgów, ale blokowanie przez YT możliwości jakiejkolwiek publikacji treści. Reszta to tylko okoliczności. A tego filmiku nie blokują i nawet reklamy dali, no bo tutaj serio ciężko wymyślić pretekst - napisał.

Projekt będzie kontynuowany

W rozmowie z nami youtuber stwierdza, że odezwały się już do niego trzy firmy, które są chętne, by nawiązać współpracę. Na razie jednak ma czas do namysłu i nie podjął jeszcze żadnej decyzji, gdzie będzie publikował swoje treści.

- Odezwały się do mnie dwa portale oraz mniejsza telewizja. Do końca tygodnia dajemy sobie czas na zebranie pomysłów i podjęcie decyzji. Projekt na pewno będzie kontynuowany, ale na YouTube to było niemożliwe, ostatnio zablokowali nam materiał - komentuje Mikołaj "Jaok" Janusz dla Wirtualnemedia.pl.

Według niego YouTube "zaczął się kierować polityką i bardzo wiele osób obecnie skarży się na tego typu sytuacje". Serwis miał odpowiedzieć twórcom, że powodem problemów z publikacjami wideo jest mowa nienawiści.

Dotychczasowe filmy pozostaną na platformie (pod warunkiem, że nie zablokuje ich YouTube), jednak nie będą już dodawane nowe.

Mikołaj „Jaok” Janusz razem z pozostałymi twórcami Pyta.pl współpracował z Tele5, RBL.tv, TOK FM (w rozgłośni w latach 2012-2013 prowadzili autorską audycję „pTOK”) i Rock Radiem (przy audycji „Pyta nie na śniadanie”). Od grudnia 2015 do kwietnia 2016 roku Mikołaj Janusz był związany z Antyradiem, gdzie współprowadził poranną audycję.

W latach 2016-2018 był gospodarzem talk-show „Pytowy Janusz” w Superstacji, przygotowywał też cykl wywiadów „U Jaöka” dla Interii. W połowie marca 2019 roku Janusz dołączył do Michała Migały jako współprowadzący audycję „Annały Migały” w radiowej Trójce.

Z TVP Info był związany od końca 2018 roku do września 2019 roku. Pracował w redakcji programu „W tyle wizji” / „W tyle wizji extra”, przygotowywał prześmiewcze relacje z wydarzeń publicznych oraz współprowadził niektóre wydania. We wrześniu 2020 roku wspólnie z Ziemowitem Kossakowskim rozpoczął współpracę z „Życiem Stolicy”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mikołaj "Jaok" Janusz z Pyta.pl znika z YouTube z powodu blokowania treści. Szuka nowego miejsca do publikacji wideo

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Giant
Bardzo dobry pomysł, niestety średnio skuteczny. Ludzie już wpadli w sidła Inżynierów Dusz. Nowy Lewacki Wspaniały Świat i jego właściciele dali ludziskom twitter i youtube a sami skupują ziemię. W przyszłości praca będzie w magazynach z przygotowaniem paczek rzeczy, które wytwórcą dzieci za dolara dzienne. O ile.
24 32
odpowiedź
User
Normalność
Nareszcie wraca normalność.
Przez lata pozwalano na przesuwanie granicy mowy nienawiści pod pretekstem wolności wypowiedzi.
Efekty są opłakane, więc czas wrócić do normalności i nazywać rzeczy po imieniu.
Głupi ludzie, są głupimi ludźmi.
Mowa nienawiści ma być eliminowana z przestrzeni publicznej.
Bardzo dobrze, że YouTube wziął się do roboty i kasuje takie głupie pyty.
37 27
odpowiedź
User
hd
Wreszcie spuszczono wodę po tym degeneracie.
32 21
odpowiedź