SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Millennium DM obniżył docelową cenę akcji Agory z 22 do 13 zł. „Spółka wróci do wzrostu zysków”

Analitycy z Millennium DM obniżyli cenę giełdową docelową Agory z 22 złotych do 13 zł. Jednocześnie podtrzymali zalecenie „Kupuj” dla walorów tej spółki. Raport wydano przy kursie 8,1 zł.

Siedziba Agory, fot. materiały prasoweArticle

- Wywołany epidemią kryzys zaskoczył Agorę w momencie, w którym właśnie zaczynały być widoczne efekty prowadzonych jednocześnie restrukturyzacji (Prasa), transformacji cyfrowej (Prasa i Outdoor) i ekspansji (Internet, Kina, Gastronomia). W tej chwili największa niepewność związana jest z funkcjonowaniem kin, ale zwracamy uwagę, że nie zakończyły ich historii najpierw kasety VHS, później DVD, kino domowe i ostatnio streaming - uzasadnili swoją rekomendację analitycy Millenium. Jednocześnie podkreślono, że nie ulega wątpliwości powrót widzów do kin, a na rynku reklamy kryzys minie po kilku kwartałach. - Agora powróci do wzrostu zysków - dodano.

Gwałtowne pogorszenie warunków rynkowych znajduje odzwierciedlenie w obniżeniu prognoz finansowych dla spółki – nadmieniono w raporcie. - Dotyka to głównie bieżącego i przyszłego roku, ale również kolejnych lat. Z drugiej strony obniżeniu uległy stopy procentowe, co pozytywnie wpływa na wycenę spółki. Wypadkowa tych dwóch czynników przełożyła się na obniżenie wyceny metodą DCF z 23,9 zł na 18,1 zł. Ponieważ obniżenie prognoz finansowych dotyczy najmocniej krótkiego okresu, w jeszcze większym stopniu spadła wycena porównawcza, gdyż z 20,1 zł na 8,2 zł – stwierdzają analitycy w raporcie.

Millennium DM prognozuje, że w 2020 roku EBITDA Agory (bez wpływu MSSF 16) spadnie do 23,3 mln zł ze 116,8 mln zł przed rokiem. W 2021 roku analitycy oczekują wzrostu wyniku do 87,8 mln zł. Rekomendacja została opracowana przez DM Millennium na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

W środę na koniec sesji giełdowej kurs Agory wynosił 10,4 zł. Od drugiej połowy lutego do połowy marca zmalał z ok. 13 zł do 6,4 zł, w górę znacząco odbił w drugiej połowie maja.

Millenium DM to kolejne biur maklerskie obniżające rekomendację giełdową Agory. W drugiej połowie kwietnia analitycy BM mBanku obniżyli cenę docelową Agory z 17 do 8,6 zł, a rekomendację zmienili z „kupuj” na „akumuluj”.

Agora ze spadkiem wpływów, bez dywidendy

W pierwszym kwartale br. przychody grupy kapitałowej Agora zmalały o 6,1 proc. do 289,6 mln zł, strata netto wzrosła z 3,4 do 47,1 mln zł, a zysk EBITDA - z 37,9 do 44,6 mln zł.

Dwa tygodnie temu Agora sprzedała firmie Auto Centrum z Krosna swoją spółkę zależną Domiporta kupioną 12 lat temu za 45 mln dolarów. - Cena transakcji pozostaje wartością nieistotną dla Grupy Agora - zaznaczyła.

Natomiast na początku czerwca należąca do Agory firma Helios sprzedała spółkę Foodio Concepts, właściciela sieci gastronomicznych Papa Diego i Van Dog. Miesiąc wcześniej Foodio Concepts złożyło wniosek o upadłość.

W br. Agora nie wypłaci dywidendy, akcjonariusze zdecydowali o tym pod koniec maja.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Millennium DM obniżył docelową cenę akcji Agory z 22 do 13 zł. „Spółka wróci do wzrostu zysków”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
k$iegowy
Świstak zawinie niedługo w sreberko... kto zgasi światło ;)?
odpowiedź
User
LG
a taki był ładny... amerykański... szkoda :D
odpowiedź
User
Garmer
" miałeś chamie złoty róg..... "
odpowiedź
User
Nir
13 zł dobre jak w GW kupują bo taniej nie będzie
odpowiedź
User
XX
Za chwilę docelową ceną będzie 5 zł, a zaleceniem "Sprzedawaj tak szybko jak możliwe", hehehehe.
odpowiedź