SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Millward Brown zbada skuteczność fanpage'y na Facebooku

Millward Brown oraz jego oddział Dynamic Logic zaprezentowały narzędzie o nazwie FanIndex, służącego do pomiaru efektywności stron fanowskich marek na platformach społecznościowych.

Millward Brown zbada skuteczność fanpage'y na Facebooku

FanIndex oferuje ilościowy pomiar skuteczności stron fanowskich na Facebooku wraz z instrumentarium diagnostycznym, które umożliwia działom marketingu optymalizację zawartości stron.

FanIndex umożliwia:
- zrozumienie, czym różni się grupa fanów marki od docelowej grupy odbiorców, dlaczego niektóre osoby stają się fanami i jakie mają oczekiwania;
- zbadanie treści strony fanowskiej pod kątem wrażeń, jakie buduje ona na temat danej marki;
- obliczenie złożonego wskaźnika odzwierciedlającego ogólną opinię fanów na temat strony, zauważalność postów umieszczanych przez markę oraz prawdopodobieństwo rekomendacji oraz ponownej wizyty na stronie;
- zdobycie wiedzy o możliwościach optymalizacji strony fanowskiej, tak aby zapewnić fanom większą satysfakcję i pogłębić relację marki z jej entuzjastami.

Nowe narzędzie opiera się na ogłoszonych niedawno wynikach badania pod nazwą "Value of a Fan", w którym Millward Brown oraz Dynamic Logic zidentyfikowały przykłady najlepszych praktyk służących wzmocnieniu siły marki wśród jej fanów. Wyniki tego badania wskazują, że sama wielkość grupy fanów nie jest głównym czynnikiem wzrostu wartości wskaźnika FanIndex. Ważniejsze jest to, aby strony fanowskie spełniały oczekiwania powszechne wśród fanów (tzn. regularne posty, autentyczny dialog, przejrzystość oraz zamieszczanie aktualności o marce) oraz posiadały możliwie jak najwięcej elementów wyróżniających je spośród konkurencji (tzn. zabawne, nowatorskie i zróżnicowane interakcje w ramach społeczności fanów). Ponadto z badania wynika, że strony fanowskie znacznie się od siebie różnią pod względem efektywności, a kluczem do sukcesu jest odnalezienie odpowiedniego stylu i tonu oraz elementów, które pozwolą na wykorzystanie obecnej siły marki wśród jej fanów.

Badania z zastosowaniem wskaźnika FanIndex mają pozwolić firmom zrozumieć, w jaki sposób strony fanowskie budują relacje fanów z markami i co się przyczynia do ich sukcesu. Otrzymane wyniki będą przedstawiane w kontekście odpowiednich norm branżowych, co ma pozwolić na wprowadzenie takich zmian, aby strony fanowskie przynosiły jeszcze lepsze efekty.

FanIndex stanowi uzupełnienie innych wskaźników behawioralnych dotyczących stron fanowskich (np. liczba kliknięć na "Lubię to!" czy liczba komentarzy) i może być z nimi integrowany.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Millward Brown zbada skuteczność fanpage'y na Facebooku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomasz Smykowski
Polecam sam raport, bardzo ważne wnioski zawiera. Połowa badanych osób na przykład nie wie jaki jest zwrot z inwestycji w social media.
odpowiedź
User
dex
jakie instrumentarium? wystarczy google.com/analytics
odpowiedź