SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Miłość, tęsknota i wzruszenia w nowym formacie TV Puls

Rochstar przygotowuje dla TV Puls nowy, dokumentalny format "Paczka", należący do telewizyjnego nurtu feel good tv. Jego istotą jest ukazywanie prawdziwych emocji: miłości, tęsknoty, zauroczenia i wzruszenia.

Miłość, tęsknota i wzruszenia w nowym formacie TV Puls

Ideą "Paczki"(która zadebiutuje na antenie 30 października) jest stworzenie (lub odtworzenie) łańcucha wspomnień i historii. Dokumentaliści formatu wybierają do uczestnictwa w nim co najmniej trzy osoby, które mogą opowiedzieć swoje ciekawe historie i są przygotowane do wysłania i otrzymania przesyłki. Nie wiedzą od kogo i co to będzie, ale zgadzają się wziąć udział w programie. Muszą mieć swój przedmiot do wysłania, jako że motywem przewodnim programu jest paczka. Zawartość przesyłki zależy od kolejnego nadawcy i przeróżnych historii z życia wziętych łączących nadawcę i odbiorcę. Każda paczka ma zaznaczony rok, ułatwiając w ten sposób obdarowanemu podróż w przeszłość, aż do wydarzenia które miało dla obydwu stron ogromne znaczenie.

Ekipa produkcyjna filmuje dwie strony historii. Każdy, półgodzinny epizod podzielony jest na 3 segmenty - 8 minutowe historie. Odbiorca otrzymuje paczkę, otwiera ją, odkrywa zawartość, reaguje na to co znajduje i opowiada historię danego przedmiotu i związanej z nim historii. W tym samym czasie osoba, która wysłała paczkę opowiada, dlaczego wysłała ten przedmiot do tej osoby.

Zaplanowano czternaście, niespełna półgodzinnych odcinków programu, które będą emitowane we wtorki o 21.00. Bohaterką pierwszego wydania będzie aktorka teatralna, która ze względu na problemy alkoholowe przestała grać i "zeszła pod podłogę" stając się suflerką. Powrót na scenę umożliwił jej pisarz -dziennikarz, który przeprowadził z nią ważny wywiad. Pisarz z kolei spotkał na swojej drodze kogoś kto pomógł mu uwierzyć we własne siły i w talent literacki. Pod wpływem szkolnej bibliotekarki, zaczął czytać książki, a potem pisać sztuki teatralne. Będąca ostatnim ogniwem łańcucha bibliotekarka postanowiła podziękować przyjaciółce, za spędzone wspólnie wspaniałe wakacje.

Format "Paczka" pochodzi z Izraela. Został dotychczas sprzedany do Finlandii, Niemiec, Grecji i  Turcji. Rochstar zakupił go podczas targów MIPTV w Cannes. Początkowo miał trafić do Telewizji Polskiej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Miłość, tęsknota i wzruszenia w nowym formacie TV Puls

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl