SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Miłosz Kłeczek ma nową wspólniczkę w firmie handlowej

Mniejszościowy pakiet udziałów firmy Financial Poland, której większościowym wspólnikiem jest reporter TVP Info Miłosz Kłeczek, objęła Anna Nawolska.

Miłosz Kłeczek, fot. TVP InfoArticle

Anna Nawolska objęła sześć nowych udziałów Financial Poland o wartości nominalnej 3 tys. zł.

Pozostałymi wspólnikami firmy są bez zmian Miłosz Kłeczek (ma 90 udziałów) i Anna Jabłońska (10 udziałów). Jabłońska od ponad czterech lat jest prezesem spółki, zastąpiła na tym stanowisku Kłeczka, który objął funkcję prokurenta.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Po dołączeniu nowej wspólniczki zmalał udział dotychczasowych w kapitale Financial Poland: w przypadku Miłosza Kłeczka z 90 do 84,9 proc., a w przypadku Anny Jabłońskiej - z 10 do 9,4 proc.

Firma Miłosza Kłeczka ze spadkiem przychodów i zysku

Financial Poland zajmuje się sprzedażą hurtową i detaliczną elektroniki, zabawek i artykułów gospodarstwa domowego. Została założona na początku 2015 roku, handluje przede wszystkim produktami sprowadzanymi z Chin.

O firmie było głośno w połowie ub.r., po tym jak dziennikarze zwrócili uwagę, że od początku 2020 roku trafiło do niej ponad 3,5 mln zł środków publicznych. Według rządowego serwisu z danymi o pomocy publicznej w październiku ub.r. firma dostała 2,98 mln zł dotacji inwestycyjnej od marszałka śląskiego w ramach regionalnych programów operacyjnych na latach 2014-2020 wspierających konkurencyjność mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich firm.

Natomiast lipcu 2020 r. otrzymała 477 tys. zł częściowo bezzwrotnej pożyczki od Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach tarczy kredytowej oraz 800 tys. zł w ramach dwóch gwarancji de minimis od Banku Gospodarstwa Krajowego. Przyznano jej też 58,2 tys. zł pomocy kryzysowej z budżetu Częstochowy (tam spółka prowadzi działalność operacyjną).

Do artykułu Andrzeja Stankiewicza na ten temat Miłosz Kłeczek odniósł się na Twitterze. - Stankiewicz sugeruje, że tysiące firm, które skorzystały z pomocy państwa w ochronie miejsc pracy zawdzięczają to koneksjom politycznym. Daje Panu zadanie bojowe. Niech Pan sprawdzi czy z pomocy państwa korzystali członkowie rodziny Tuska. Może lepiej się Pan przyłoży, a może zabraknie odwagi - napisał do wicenaczelnego Onetu.

Według sprawozdania złożonego w KRS w 2020 roku przychody Financial Poland zmalały o 18,7 proc., z 12,49 do 10,15 mln zł. Wszystkie osiągnięto ze sprzedaży towarów.

Koszty operacyjne spadły słabiej - o 16,8 proc. do 9,43 mln zł, z czego wartość sprzedanych towarów i materiałów zmalała z 7,83 do 6,33 mln zł. W firmie pracowało średnio 18 osób, o jedna więcej niż w 2019 roku.

Pogorszyły się wszystkie wskaźniki zyskowności Financial Poland. Zysk sprzedażowy spadł z 1,14 mln zł do 715,7 tys. zł, zysk operacyjny - z 943,4 do 738,7 tys. zł, a zysk netto - z 628,9 do 510,2 tys. zł. Spółka zapłaciła w ub.r. 138,3 tys. zł podatku dochodowego, a rok wcześniej 166,6 tys. zł.

Miłosza Kłeczek i Anna Jabłońska na walnym zgromadzeniu wspólników zdecydowali, że zeszłoroczny zysk netto Financial Poland w całości zasili fundusz zapasowy firmy. Identycznie rozdysponowali jej zyski z 2019, 2018 i 2017 roku.

W efekcie na koniec ub.r. kapitały własne spółki wynosiły 2,38 mln zł, wobec 1,87 mln zł rok wcześniej. W elektronicznym KRS nie ma jeszcze sprawozdania finansowego firmy za ub.r.

Miłosz Kłeczek w TVP od sześciu lat

Z Telewizją Polską Miłosz Kłeczek jest związany od połowy 2016 roku. Jest przede wszystkim reporterem sejmowym, w październiku 2019 roku zaczął prowadzić niektóre pasma informacyjne. W pierwszej połowie ub.r. był gospodarzem programu „Kasta” w TVP Info, a od października br. prowadzi w TVP3 autorski program „Układ”.

Jest znany z zadawania ostrych, stronniczych pytań politykom Platformy Obywatelskiej, w ostatnich miesiącach na konferencjach prasowych pytał Donalda Tuska m.in., czy zna pojęcie zdrady. Pod koniec listopada polityk KO Dariusz Joński wyszedł z programu „Woronicza 17”, po tym jak Kłeczek zarzucił mu, że „używa propagandy i populizmu”.

W ub.r. poseł Nowoczesnej Adam Szłapka w ramach dostępu do informacji publicznej spytał Telewizję Polską, ile zarabia w niej Miłosz Kłeczek. Publiczny nadawca stwierdził, że Kłeczek nie jest pracownikiem ani współpracownikiem firmy. Oznacza to prawdopodobnie, że reporter ma podpisaną ze spółką umowę typu B2B. Jego jednoosobowa działalność gospodarcza Miłosz Kłeczek Media Star po wybuchu epidemii dostała 5 tys. zł pomocy antykryzysowej z budżetu Warszawy.

W marcu ub.r. „Gazeta Wyborcza” poinformowała, że poprzednia firma Miłosza Kłeczka Dixon nie chciała zwrócić kontrahentowi 8 tys. dolarów zaliczki, a ten skierował sprawę do sądu, gdzie uzyskał nakaz komorniczy. - Oświadczam iż publikacje dotyczące mojej osoby nie przedstawiają prawdziwych informacji. Po pierwsze ja Miłosz Kłeczek, nigdy nie uciekałem przed prawem, ani tym bardziej nie mam problemów z prawem. W szczególności NIE POSIADAM ŻADNEGO DŁUGU, A W STOSUNKU DO MOJEJ OSOBY NIE ZAPADŁ ŻADEN WYROK SKAZUJĄCY LUB ZASĄDZAJĄCY - podkreślił reporter TVP Info w oświadczeniu.

Przed pracą w TVP Miłosz Kłeczek był związany z Superstacją, TVN24, TTV, TVN Meteo i radiową Jedynką.

Dołącz do dyskusji: Miłosz Kłeczek ma nową wspólniczkę w firmie handlowej

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lubię go
Najlepszy obecnie dziennikarz sledczy. W przeciwienstwie do Jadczaka ma rowniez ukonczone studia.
odpowiedź
User
AL
Czesc z was sie pewnie nie zgodzi czy uzna to za slaby argument, jednak uwazam, ze do telewizji. tez powinno sie. jakos wygladac. Nie. jest to jedynym warunkiem oczywiscie, ale jest. Kleczek wzbudza zawisc rowniez przez to. Facet jest po prostu przystojny.
odpowiedź
User
Milosz 3maj sie!
Postkomunisci nie dadza mu zyc. Gdybyby byl miernota albo przynajmniej brzydki paradokslanie odpusciliby mu, a tu i blyskotliwy i przenikliwy i wierci jak wiertlo. Dobry po prostu jest. Osobowosc medialna ostatniej dekady.
odpowiedź