SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MinFin: Barclays Capital, HSBC i Nomura zorganizują emisję obligacji w USD

Banki Barclays Capital, HSBC i Nomura otrzymały mandat na zorganizowanie emisji obligacji benchmarkowej nominowanej w dolarach amerykańskich, podał resort finansów w komunikacie.

MinFin: Barclays Capital, HSBC i Nomura zorganizują emisję obligacji w USD

"Banki Barclays Capital, HSBC i Nomura otrzymały mandat na zorganizowanie emisji obligacji benchmarkowej nominowanej w dolarach amerykańskich. Prospekt emisyjny obligacji został złożony w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i obowiązuje od 7 lipca 2010 r. Transakcja zostanie przeprowadzona w najbliższym czasie w zależności od warunków rynkowych" - głosi komunikat.

W tym tygodniu resort dokonał wyceny ponownego otwarcia emisji 4-letniej obligacji nominowanej we frankach szwajcarskich o wartości nominalnej 150 mln CHF. Łączna wartość nominalna obligacji o terminie zapadalności 31 marca 2014 r. wynosi 625 mln CHF. Wcześniej resort sprzedał 4-letnie obligacje nominowane we frankach szwajcarskich o wartości 475 mln CHF w marcu, a w styczniu resort sprzedał już euroobligacje o wartości 3 mld euro.

W marcu poinformowano także, że banki Barclays Bank PLC, Citigroup Global Markets Limited i HSBC Bank plc otrzymały mandat na zorganizowanie emisji 7-letnich euroobligacji benchmarkowych. Resort sprzedał wtedy papiery o wartości 1,25 mld euro.

Całoroczny plan emisji długu na rynki zagraniczne opiewa na ok. 6 mld euro.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MinFin: Barclays Capital, HSBC i Nomura zorganizują emisję obligacji w USD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl