SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Minister sportu zagłosował w Sejmie w czasie wywiadu w „Gościu Wiadomości”

Kamil Bortniczuk, poseł Zjednoczonej Prawicy, od października ub.r. minister sportu i turystyki, we wtorek wieczorem wziął udział w głosowaniu sejmowym podczas wywiadu udzielanego w „Gościu Wiadomości”. - Mam podzielną uwagę :) - skomentował.

Minister Kamil Bortniczuk, fot. TVPArticle

We wtorek po godz. 20 w Sejmie odbyło się głosowanie nad zgłoszonym w zeszłym tygodniu przez posłów PiS projektem ustawy wprowadzającej nowe sposoby walki z epidemią, m.in. testowanie pracowników pod kątem zakażenia oraz porady telefoniczne udzielane przez lekarzy POZ tylko na wyraźne żądanie pacjentów.

Opozycja określiła projekt jako „lex konfident”, ponieważ zapisano w nim, że pracownik będzie mógł wnioskować o odszkodowanie w przypadku podejrzenia, że został zakażony przez inną osobę w miejscu pracy.

Kamil Bortniczuk głosował w studiu „Wiadomości”

Głosowanie miało miejsce kilka minut po godz. 20. Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk był wtedy w studiu „Wiadomości” i odpowiadał na pytania Danuty Holeckiej. Mimo to wziął udział w głosowaniu, dziennikarze na Twitterze zwrócili uwagę, że zagłosował przeciw odrzuceniu projektu ustawy.

- Marszałkini Witek ogłosiła głosowanie 20:07, po 20:09 podano wyniki. Minister @KamilBortniczuk  głosował - wynika ze stron Sejmu. Był wtedy u Danuty Holeckiej. Jeśli dobrze wypatrzyłem, to 20:07 minister sobie głosował #lexKaczynski w trakcie programu :) - opisał Kacper Świsłowski z „Wprost”.

Kamil Bortniczuk wziął do studia tablet i kiedy Danuta Holecka zadawała pytanie, w aplikacji dla posłów kliknął w odpowiednią opcję. - Mam podzielną uwagę :) - skomentował na Twitterze.

Podczas ostatnich posiedzeń Sejmu zdecydowana większość posłów była obecna na sali plenarnej, ale możliwe jest też głosowanie zdalne, m.in. dla posłów przebywających w izolacji lub kwarantannie.

Sejm odrzucił „lex konfident”

Poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących ochrony życia i zdrowia obywateli w okresie epidemii COVID-19 w czwartek 27 stycznia grupa posłów PiS, a do reprezentowania wnioskodawców upoważniono posła Pawła Rychlika (PiS). We wtorek wieczorem sejmowa Komisja Zdrowia przyjęła wniosek o odrzuceniu projektu ustawy o testowaniu pracowników w pierwszym czytaniu.

We wtorek wieczorem za odrzuceniem projektu zagłosowało 253 posłów, przeciw było 152, a wstrzymało się 37. W czasie dyskusji zapisów projektu bronił z mównicy m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, mimo to za odrzuceniem opowiedziała się spora grupa posłów Zjednoczonej Prawicy, m.in. ci z Solidarnej Polski.

Janusz Kowalski i Anna Siarkowska, którzy wcześniej krytykowali m.in. pomysł wprowadzenia obowiązku szczepień, już przed głosowaniem zapowiedzieli na Twitterze, że opowiedzą się za odrzuceniem projektu.

Według danych Nielsen Audience Measurement w ub.r. główne wydanie „Wiadomości” oglądało średnio 2,59 mln osób (11,5 proc. mniej niż przed rokiem), z czego 2,01 mln w TVP1, a 577,4 tys. w TVP Info.

Dołącz do dyskusji: Minister sportu zagłosował w Sejmie w czasie wywiadu w „Gościu Wiadomości”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jureczek
Pustak TVP nie idzie oglądać same kłamstwa już
odpowiedź
User
PrawdziwyPolak
Jakby to był ktoś z opozycji to już prawicowe media kręciłyby aferę. Ale ponieważ to pisowiec to w mediach cisza...
odpowiedź
User
AS
I takich zdolnych posłów, ministrów, gotowych wesprzeć wodza w każdym momencie nam trzeba wincyj! :D
odpowiedź