SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ministerstwo Finansów do skarbówek: zakaz prenumeraty prasy lokalnej, „Polityki”, „Newsweeka” i „Pulsu Biznesu”, mniej „DGP” i „Rz”

Ministerstwo Finansów przesłało do regionalnych urzędów skarbowych i celno-skarbowych pismo przypominające o zakazie prenumerowania prasy lokalnej oraz pism „Polityka”, „Newsweek Polska”, „Wprost”, „Puls Biznesu” i „Press”. Urzędnikom zwrócono też uwagę, żeby ograniczyli zamawianie „Dziennika Gazety Prawnej” i „Rzeczpospolitej”.

Article

W piśmie, do którego dotarł Dziennik.pl, Ministerstwo Finansów powołało się na wytyczne uzgodnione w maju ub.r. z Izbą Administracji Skarbowej w Poznaniu. Zakaz zamawiania prasy lokalnej i wybranych pism ogólnopolskich oraz ograniczenie prenumeraty „Dziennika Gazety Prawnej” i „Rzeczpospolitej” mają wynikać ze standaryzacji zamówienia.

Pracownicy urzędów skarbowych i celno-skarbowych zostali poproszeni o wskazanie tytułów prasowych do prenumeraty na przyszły rok. Za wybór firmy, która będzie odpowiadała za dostarczanie zamówionych pism, odpowiada Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.

W październiku ub.r. szczegółowo opisywaliśmy, że w pierwszej połowie ub.r. zdecydowana większość ministerstw mocno ograniczyła prenumeratę „Gazety Wyborczej”, „Polityki” i „Newsweek Polska”, natomiast zaczęła zamawiać więcej egzemplarzy „Gazety Polskiej”, „W Sieci” i „Naszego Dziennika”. Resorty podały dokładne dane na ten temat w odpowiedzi na interpelacje poselskie.

Z kolei na początku ub.r. Ministerstwo Sprawiedliwości z katalogu tytułów prasowych, które mogą zamawiać sądy apelacyjne, usunęło „Gazetę Wyborczą”, „Newsweeka” i „Politykę”.

Wicenaczelny i wydawca „Gazety Wyborczej” w grudniu ub.r. podali, że dostają od czytelników informacje o problemach z kupieniem dziennika m.in. na niektórych stacjach benzynowych, pocztach i sądach. O problemach z kupnem „GW” i „Newsweeka” na stacjach Orlenu pół roku wcześniej alarmował Tomasz Lis.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ministerstwo Finansów do skarbówek: zakaz prenumeraty prasy lokalnej, „Polityki”, „Newsweeka” i „Pulsu Biznesu”, mniej „DGP” i „Rz”

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czytelnik
Świerszczyka na szczęście nie ruszyli-------dobra zmiana
odpowiedź
User
PRL wrócił
Cenzura
odpowiedź
User
Marcin
Z jednej strony - Po co w dzisiejszych czasach prenumeraty gazet w urzędach czy innych instytucjach państwowych? Dla obowiązkowego zamieszczania ogłoszeń w prasie? A ustawodawca nie może naszych ustaw przenieść w XXI w. i publikować tego typu informacji na jakimś specjalnym "rządowym portalu"? Dosyć żenujące jest aż tak jawne wspieranie przez rządy prywatnych gazet. Ciekaw jestem jak wygląda rzeczywisty rynek prasowy bez tych prenumerat. Jednak spójrzmy na to również z drugiej strony - mimo że nie jestem fanem GW, a już tym bardziej Lisweeka, to tak jawne zakazy prasowe dla gazet, które nie idą z rządową linią, są jak dla mnie skandaliczne. Dotyczy to również rynku reklam spółek państwowych, który w "dziwnych okolicznościach" przeniósł się do tytułów wspierających rządzącą większość.
odpowiedź