SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Resort Funduszy i Polityki Regionalnej tworzy departament komunikacji i promocji Funduszy Europejskich, na czele Anna Bracik

W Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej powstał Departament Komunikacji i Promocji Funduszy Europejskich, który ma zwiększyć skuteczność prowadzonych działań oraz uczynić komunikację bardziej spójną. Nowym departamentem pokieruje Anna Bracik.

Anna BracikArticle

Nowa komórka organizacyjna MFiPR powstała z połączenia Biura Komunikacji, Biura Rzecznika Funduszy Europejskich oraz Departamentu Promocji Funduszy Europejskich.

Jak podaje resort w komunikacie, "połączenie departamentów ma pomóc zintegrować podejmowane działania oraz stworzyć jednolitą strategię komunikacyjną. Przyczyni się to do podniesienia świadomości odbiorców o Funduszach Europejskich i innych obszarach, które resort realizuje w imieniu rządu (np. polityka miejska, Partnerstwo Publiczno-Prywatne, program Mosty dla Regionów, SOR)".

Za co odpowiada nowy departament  MFiPR

Główne działania departamentu będą związane z wypełnianiem obowiązków nałożonych przez regulacje UE na każde państwo członkowskie w zakresie komunikacji o Funduszach Europejskich i Krajowym Planie Odbudowy. Jednym z takich zadań jest zapewnienie skoordynowanego ogólnopolskiego systemu informacji o środkach wsparcia UE dostępnych w Polsce.

Zadaniem nowego departamentu będzie też utrzymywanie relacji z mediami i informowanie o bieżącej działalności ministerstwa.

Nowa komórka będzie zarządzać m.in. serwisami internetowymi poświęconymi Funduszom Europejskim, stroną ministerialną na wspólnym portalu administracji rządowej gov.pl oraz prowadzić profile w mediach społecznościowych.

Do obowiązków departamentu będzie należeć także koordynacja pracy Rzecznika FE oraz prowadzenie spraw wynikających z koordynacji i nadzoru nad Siecią Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE) i nadzór nad Centrum Projektów Europejskich w zakresie zadań realizowanych na rzecz sieci PIFE.

Na czele zespołu stanęła Anna Bracik. Wcześniej pracowała w sektorze prywatnym, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

W Deloitte do jej zakresu obowiązków należały m.in. działania z obszaru Business Development, zarządzanie projektami, public relations, strategiczna komunikacja biznesowa i crisis management.

W Centrum Informacyjnym Rządu koordynowała prace biura rzecznika rządu oraz realizowała zadania z obszaru marketingu politycznego. W PARP była rzecznikiem prasowym oraz zastępcą dyrektora Departamentu Komunikacji i Marketingu.

Jest absolwentką ekonomii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Dołącz do dyskusji: Resort Funduszy i Polityki Regionalnej tworzy departament komunikacji i promocji Funduszy Europejskich, na czele Anna Bracik

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl