SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ministerstwo Rozwoju też prenumeruje dużo mniej „GW”, „Newsweeka” i „Polityki”, a więcej „Do Rzeczy”, „W Sieci” i „Wprost”

Od listopada ub.r. Ministerstwo Rozwoju kilkukrotnie obniżyło liczbę prenumerowanych wydań papierowych „Gazety Wyborczej”, „Newsweeka Polska” i „Polityki”, natomiast zwiększyło prenumeratę m.in. „Do Rzeczy”, „W Sieci” i „Wprost”. Analogiczne zmiany wprowadziło w tym czasie Ministerstwo Finansów.

fot. Shutterstock.comArticle

Informacje o zmianie liczby prenumerowanych przez Ministerstwo Rozwoju wydań prasy drukowanej podał Mariusz Haładyj, podsekretarz stanu w tym resorcie, odpowiadając na interpelację posła PiS Andrzeja Melaka. W interpelacji poseł poprosił o dane z końca listopada ub.r. (zaraz po zaprzysiężeniu rządu utworzonego przez PiS) oraz końca marca i lipca br.

Okazuje się że resort od końca listopada do końca lipca najbardziej zmniejszył liczbę prenumerowanych wydań papierowych „Gazety Wyborczej” (z 31 do 6), „Newsweeka Polska” (z 18 do 2) i „Polityki” (z 33 do 12). Z drugiej strony liczba zamawianych egzemplarzy „Do Rzeczy” wzrosła z 1 do 7, „Gazety Polskiej” i „Naszego Dziennika” - z 1 do 3, „Rzeczpospolitej” - z 25 do 38, „W Sieci” - z 1 do 7, a „Wprost” - z 3 do 7.

O odpowiedzi na interpelację poinformował w poniedziałek na Twitterze dziennikarz „Pulsu Biznesu” Bartłomiej Godusławski. Ministerstwo Rozwoju zaznaczyło, że podana tam lista obejmuje tylko tytuły prasowe wskazane w pytaniu, a resort prenumeruje jeszcze wiele innych. W zamówieniu na dostawę prasy do MR w okresie od kwietnia br. do marca 2017 roku wymieniono ponad 120 tytułów.

Parę tygodni wcześniej Andrzej Melak skierował analogiczną interpelację do Ministerstwa Finansów. Okazało się, że wprowadzono tam podobne zmiany: mocno zmniejszono liczbę prenumerowanych egzemplarzy „Gazety Wyborczej”, „Newsweeka Polska” i „Polityki”, a zwiększono prenumeratę „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”.

Dyrektor wydawniczy „Polityki” Piotr Zmelonek powiedział wtedy portalowi Wirtualnemedia.pl, że prenumeratę tygodnika mocno ograniczono w wielu instytucjach państwowych. - Nie mamy co prawda dokładnych danych dotyczących wszystkich instytucji państwowych, które prenumerują „Politykę”, ale z pewnością można mówić o ograniczeniach prenumeraty o około 40-50 proc. w stosunku do stanu z ubiegłego roku - stwierdził.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ministerstwo Rozwoju też prenumeruje dużo mniej „GW”, „Newsweeka” i „Polityki”, a więcej „Do Rzeczy”, „W Sieci” i „Wprost”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zac
ministerstwo ogólnie znacznie zmniejszyło prenumeratę, czyli oszczędza - i chwała im za to. A i tak kupują więcej Polityki (założonej w 1957 przez KCPZPR) niż wsieci i dorzeczy.
odpowiedź
User
Zapolski
No proszę, kto by pomyślał, jaki śliczny pluralizm:) Nie zamiana miejscami (czyli naszych dużo tamtych prawie nic) tylko względna równowaga dopasowana z grubsza do nakładu. Rzecz jasna dla GW. Neewsweka i Polityki to żaden pluralizm, tylko zwykły faszyzm, bo co to znaczy, żeby nas równać z tamtymi?!
odpowiedź
User
conf
Ale sensacja i ten agitatorski styl artykułu. Autor nawet nie wspomni że prenumeraty zmalały o 40-50%, tylko że jego kochanej wybirczej nieprenuneruja po 50 szt na jeden gabinet ;) żenada
odpowiedź