SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ministerstwo Zdrowia zaakceptowało system e-recept, pierwsi pacjenci dostaną je w maju

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że System Atende Medicus Online służący do wystawiania elektronicznych recept został zaakceptowany i będzie wdrożony do użytku. E-recepty będą wystawiane pierwszym pacjentom w maju 2018 roku w Siedlcach i Skierniewicach. Zgodnie z obowiązującą ustawą mają one trafić do powszechnego użytku od 1 stycznia 2020 roku.

Article

Atende Medicus Online został pozytywnie zaopiniowany w efekcie testów integracyjnych z Systemem P1,weryfikujących  oprogramowanie jednostek medycznych i aptek w zakresie wystawiania e-recept oraz ich realizacji.

Pilotaż e-recept koordynowany przez Ministerstwo Zdrowia trwa od połowy lutego br. System Medicus Online został przetestowany podczas Projectathonu e-Recepty, który odbył się w dniach 19-20 marca br. w Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Podczas Projectathonu sprawdzana była m.in. poprawność komunikacji pomiędzy platformą P1, a systemami usługodawców oraz zgodność elektronicznych dokumentów recept i jej realizacji z Profilami IHE: PRE i DIS oraz HL7 CDA zaimplementowanymi w P1.

- Wprowadzenie systemu Medicus Online do obsługi elektronicznych recept wyeliminuje problem wynikający z niepoprawnego odczytu pisma odręcznego, zwiększy bezpieczeństwo pacjentów poprzez ograniczenie możliwości wydania nieprawidłowego leku, ułatwi zakup leków w różnych aptekach oraz umożliwi dostęp do historii wystawionych recept, dzięki czemu proces leczenia będzie lepiej skoordynowany – wyjaśnia Tomasz Judycki, członek zarządu Atende Medica.

Według zapowiedzi elektroniczne recepty będą wystawiane pierwszym pacjentom w maju br. w Siedlcach i w Skierniewicach. Zgodnie z obowiązującą ustawą mają one trafić do powszechnego użytku od 1 stycznia 2020 r. Medicus Online znajduje się na liście siedmiu systemów gotowych do obsługi informatycznej e-recept w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ministerstwo Zdrowia zaakceptowało system e-recept, pierwsi pacjenci dostaną je w maju

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl