SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mio Spirit 2012 - nowa linia nawigacji Mio w Polsce

Firma MiTAC International Corporation, właściciel marki Mio, wprowadza na polski rynek nową, obejmującą siedem urządzeń linię nawigacji z serii Mio Spirit 2012.

Mio Spirit 2012 - nowa linia nawigacji Mio w Polsce

W nowej linii nawigacji Mio, która jest drugą generacją serii Spirit, znajdują się urządzenia Mio Spirit 490LM, Mio Spirit 495LM, Mio Spirit 497LM (o przekątnej ekranu 4,3”) oraz Mio Spirit 690LM, Mio Spirit 695LM, Mio Spirit 697LM i 697LM Truck (o przekątnej ekranu 5”).

Urządzenia Mio Spirit 2012 oferują funkcję LMU – bezterminową aktualizację map. Wszystkie nawigacje zostały wyposażone w mapy 44 krajów Europy, w tym Polski. Istnieje też możliwość wypożyczania map na okres 3, 7 lub 30 dni.

Modele Mio Spirit 495LM, Mio Spirit 497LM, Mio Spirit 695LM oraz Mio Spirit 697LM i 697LM Truck zostały wyposażone w system TMC, który pozwala użytkownikowi unikać korków i innych utrudnień na drogach. Rozwiązanie to za pośrednictwem zakodowanych fal FM w czasie rzeczywistym przesyła do nawigacji aktualne informacje na temat ruchu drogowego, dzięki czemu wyznaczana jest trasa z pominięciem korków, wypadków oraz robót drogowych. TMC jest bezpłatne dla użytkownika końcowego, także na terenie Polski.

Nowe nawigacje Mio oferują kryjące się pod nazwą Smart Routes trzy funkcjonalności:
- Inteligentne wyznaczanie trasy: polega na uwzględnieniu przez urządzenie zebranych od kierowców informacji o rzeczywistym natężeniu ruchu. Trasa jest optymalizowana m.in. w oparciu o sygnalizację świetlną, liczbę rond i progów zwalniających po drodze;
- Wybór trasy: podgląd alternatywnych tras na mapie. Po wskazaniu punktu docelowego urządzenie wyświetla na ekranie cztery alternatywne propozycje: najszybszą, ekonomiczną, najłatwiejszą i najkrótszą, wraz z informacją na temat odległości i czasu przejazdu dla każdej z nich;
- LearnMe Pro: dzięki tej funkcjonalności nawigacja zapamiętuje styl jazdy kierowcy (typ trasy, który najczęściej wybiera, zakręty oraz prędkość) i dostosowuje trasę do jego preferencji. W miarę upływu czasu nawigacja koryguje także szacowany czas dotarcia do celu podróży.

We wszystkich nawigacjach Mio Spirit 2012 dostępna jest 30-dniowa wersja demonstracyjna trybu ciężarowego. W momencie jego uruchomienia użytkownik wprowadza do nawigacji parametry swojego pojazdu (m.in. nacisk na oś, całkowita waga pojazdu, jego długość, wysokość itp.), po czym urządzenie wyznacza trasę odpowiednią dla pojazdu o podanych właściwościach. Istnieje możliwość aktywowania na stałe tego rozwiązania, a w modelu Mio Spirit 697LM Truck jest ono dostępne bez konieczności wykonywania dodatkowych operacji.

Użytkownicy nowych nawigacji Mio mogą także korzystać z funkcji asystenta pasa ruchu i parkowania, trójwymiarowego podglądu skrzyżowań, funkcji text-to-speech, symulacji trasy w tunelu oraz podglądu punktów pomocy drogowej w danym kraju.

Model Mio Spirit 697LM jest wyposażony w funkcję przyjmowania komend głosowych od użytkownika. Za jej pomocą można wybrać punkty docelowe bez potrzeby dotykania ekranu nawigacji. Ponadto Mio Spirit 497LM i Mio Spirit 697LM zostały wyposażone w Bluetooth, który pozwala na wykorzystanie nawigacji jako zestawu głośnomówiącego czy sprawdzenie prognozy pogody na najbliższe dni. Istnieje również możliwość korzystania z funkcji wyszukiwania lokalnego w bazie Google, dzięki której użytkownik ma dostęp do bazy punktów POI wyszukiwarki.

Urządzenia Mio Spirit 2012 pojawią się w sprzedaży w lipcu br. Sugerowana cena detaliczna najtańszej nawigacji to 572 zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mio Spirit 2012 - nowa linia nawigacji Mio w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl