SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z „Rzeczpospolitą” żegna się Mirosław Żukowski, będzie nowy szef działu sportowego

Mirosław Żukowski, kierownik działu sportowego „Rzeczpospolitej” (Gremi Media), po 32 latach pracy rozstaje się z dziennikiem. Będzie z nim dalej współpracował. - Zamierzam być do dyspozycji redakcji w każdej sprawie, w której uzna, że moje kompetencje jeszcze się przydają - zapowiada. Nowym szefem działu sportowego ma zostać Kamil Kołsut.

Mirosław Żukowski, fot. youtube / RzeczpospolitaMirosław Żukowski, fot. youtube / Rzeczpospolita

Na emeryturę Mirosław Żukowski przechodzi z początkiem maja, ma ukończone 67 lat. Będzie dalej pisał do „Rzeczpospolitej”, ale jako zewnętrzny publicystka. W taki sposób z dziennikiem współpracuje m.in. Stefan Szczepłek, który jest na emeryturze od paru lat.

- Zamierzam być do dyspozycji redakcji w każdej sprawie, w której uzna, że moje kompetencje jeszcze się przydają - mówi Żukowski portalowi Wirtualnemedia.pl.

Wylicza też swoje plany na emeryturę: - Będę interesował się tym, czym do tej pory się zajmowałem, czyli m.in. stykiem sportu z polityką, wszystkim co dzieje się wokół igrzysk w Paryżu. Będę interesował się moim najbardziej ukochanym sportem - tenisem, zamierzam jeździć na turnieje i o nich pisać.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Według naszych ustaleń od maja kierownikiem działu sportowego „Rzeczpospolitej” ma zostać Kamil Kołsut. Z dziennikiem jest związany od ponad trzech lat, przyszedł z WP SportowychFaktów.

- Rozmawiamy na ten temat, ale decyzja nie została jeszcze podjęta. Kamil jest świetnym dziennikarzem i kapitalnym kandydatem na to stanowisko. Natomiast Mirek jeszcze pracuje, więc nie można nominować już jego następcy - zaznacza naczelny „Rzeczpospolitej” Bogusław Chrabota.

Mirosław Żukowski w „Rzeczpospolitej” od ponad 30 lat

Mirosław Żukowski z „Rzeczpospolitą” jest związany od 1991 roku, stanowisko kierownika redakcji sportowej objął pięć lat później. Relacjonował m.in. igrzyska olimpijskie i najważniejsze turnieje tenisowe, pisał też o innych dyscyplinach.

Wcześniej przez osiem lat pracował w Polskiej Agencji Prasowej. W 1994 roku otrzymał Złote Pióro przyznawane przez Klub Dziennikarzy Sportowych, a w 2018 roku Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego (przedtem był do niej dwa razy nominowany).

 

W ostatnich latach na emeryturę przeszli inni znani dziennikarze sportowi. W połowie ub.r. z Polskim Radiem rozstał się Andrzej Janisz (ze słuchaczami pożegnał się w czasie meczu piłkarskiej reprezentacji Polski), a od jesieni 2021 roku na emeryturze jest Dariusz Szpakowski (komentował potem wybrane mecze, m.in. finał piłkarskiego mundialu pod koniec ub.r.).

Według danych Polskich Badań Czytelnictwa w czwartym kwartale ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wynosiła 34 192 egz.

Dołącz do dyskusji: Z „Rzeczpospolitą” żegna się Mirosław Żukowski, będzie nowy szef działu sportowego

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pytanie
Czy to prawda, że Mirosław Żukowski zostawił ciężko chorą pierwszą żonę? Bo jeśli to prawda, to czy wypada Mu się wypowiadać o moralności?! Pytanie retoryczne...
odpowiedź
User
pytanie
Czy to prawda, że Mirosław Żukowski zostawił ciężko chorą pierwszą żonę? Bo jeśli to prawda, to czy wypada Mu się wypowiadać o moralności?! Pytanie retoryczne...
odpowiedź