SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mleko z Biedronki zdyskwalifikowane w teście, najlepsze Łaciate

Fundacja Pro-Test przeprowadziła test, w którym w akredytowanych laboratoriach przebadała 14 mlek, w tym cztery produkty marek własnych. Jedno z nich - Mleczna Dolina kupiona do testu w Biedronce - zostało zdyskwalifikowane.

Najwyższą ocenę w teście uzyskało Samo Mleko Łaciate Świeże (Mlekpol). Tuż za nim, na drugim miejscu, uplasowały się: Mleko Wiejskie (Piątnica) oraz Mleko Garwolińskie (OSM Garwolin).

Te najwyżej ocenione produkty należą do kategorii mleka pasteryzowanego w niskiej temperaturze. W teście znalazło się sześć mlek tego rodzaju. Ponadto Fundacja Pro-Test zbadała sześć mlek pasteryzowanych w wysokiej temperaturze oraz - dla porównania - dwa mleka UHT.

Najniżej oceniono mleko Mleczna Dolina wyprodukowane dla Biedronki przez OSM Łowicz (pasteryzowane w wysokiej temperaturze). Zostało ono zdyskwalifikowane ze względu na niedostateczną jakość mikrobiologiczną i - co za tym idzie - niedostateczną jakość sensoryczną.

Fundacja Pro-Test porównała badane mleka pod względem następujących parametrów: poprawność oznakowania etykiety, funkcjonalność opakowania, wyróżniki fizykochemiczne (wartość pH, punkt zamarzania, gęstość, obecność pozostałości antybiotyków oraz obecność ołowiu jako zanieczyszczenia środowiskowego), wartość odżywcza (zawartość białka, tłuszczu, wapnia i jodu), cechy sensoryczne (smak, zapach i wygląd ogólny), czystość mikrobiologiczna (obecność bakterii chorobotwórczych, ogólna liczba drobnoustrojów oraz liczba bakterii Bacillus cereus i Enterobacteriaceae) oraz parametry utrwalania (próba na peroksydazę, zawartość laktulozy i pomocniczo zawartość ß-laktoglobuliny).

W ramach testu przebadano następujące mleka niskopasteryzowane: Ale! Mleko, Mleko Garwolińskie, Mleko Łyk Pilos z Lidla, Mleko Wiejskie Piątnica, Samo Mleko Łaciate oraz Zimne Mleko Robico. Spośród mlek pasteryzowanych w wysokiej temperaturze oceniono Mazurski Smak Mlekpolu, Mleko Łowickie, Mleko Mleczna Dolina z Biedronki, Mleko Tesco, Milblu z Kauflandu oraz Polskie Mleko Mlekovity. Dla porównania zbadano również dwa mleka UHT: Łaciate i Wypasione.

Dołącz do dyskusji: Mleko z Biedronki zdyskwalifikowane w teście, najlepsze Łaciate

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zdegustowany
Biedronka ogólnie obniża loty. W coraz więcej sklepach tej sieci jest zakaz wynoszenia koszyków poza linię kas. Klient traktowany jest przez to jak bydło, gdy ten nie mając szans zapakować się tak szybko do toreb , od razu zarzucany jest przez kasjerkę, towarem kolejnego klienta. Czas na zmiany!
odpowiedź