SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Młodzi fani muzyki wolą YouTube od telewizji

Większy odsetek młodych Brytyjczyków ogląda klipy muzyczne w serwisie YouTube niż na antenach muzycznych stacji telewizyjnych.

Młodzi fani muzyki wolą YouTube od telewizji

Z badania przeprowadzonego w marcu przez firmę Ipsos MediaCT na grupie ponad 1,5 tysiąca osób wynika, że teledyski w należącym do Google serwisie obejrzało w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 57 procent mieszkańców Wielkiej Brytanii w wieku od 15 do 24 lat, w porównaniu do 56 procent, którzy oglądali je w telewizji.

Telewizja miała jednak dominującą pozycję jeśli chodzi o ogół dorosłych respondentów.

Badanie wykazało również, że oglądanie muzycznych klipów w YouTube bezpośrednio przekłada się na sprzedaż muzyki danego artysty. Połowa dorosłych respondentów, którzy obejrzeli teledysk w należącym do Google serwisie, wydawała następnie pieniądze na nagrania w postaci płyt CD lub DVD, plików do pobrania z sieci i dzwonków na komórkę, jak również na bilety na koncerty.

Na początku marca YouTube zablokował brytyjskim użytkowników możliwość oglądania tysięcy profesjonalnych klipów wideo. Przyczyną jest brak porozumienia z organizacją PRS for Music, która zarządza prawami autorskimi i pobiera tantiemy za odtwarzanie utworów około 60 tysięcy autorów piosenek, kompozytorów i wydawców muzyki, którzy są jej członkami. Z badania Ipsos MediaCT wynika, że prawie połowa (47 procent) konsumentów, którzy mają wiedzę o tym konflikcie, popiera decyzję serwisu. Przeciwko jest 28 procent, a 25 procent stwierdziło, że ich wiedza nie jest tutaj na tyle wystarczająca aby zdeklarować się po którejś ze stron albo nie ma pewności jak ta sprawa powinna być rozstrzygnięta.

źródło: BBC News

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Młodzi fani muzyki wolą YouTube od telewizji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl